Funkcja Auto Save w Fl Studio 9.6 [Aktualizacja: 02-10-2010] Image Line intensywnie pracuje nad najnowszym wydaniem FL Studio 9.6. Jedną z ciekawszych opcji jaką zaimplementowali deweloperzy aplikacji jest funkcja autozapisu. Jest ona odpowiedzialna za automatyczne tworzenie kopii projektu nad którym aktualnie pracujemy. Wszystkie kopie będą przetrzymywane w katalogu Backup. Dostęp do niego uzyskamy z poziomu przeglądarki: Browser>backup.

Dokładna ścieżka dostępu do folderu, w którym trzymane są pliki z kopiami zapasowymi wygląda następująco ..:\Program Files (x86)\Image-Line\FL Studio\Data\Backup.

Aby przywrócić ostatnio zapisaną wersję projektu należy skorzystać z opcji 'Revert to last autosave', którą znajdziemy w menu File bądź też wskazując plik kopii z poziomu przeglądarki: Browser > Backup.
Z jaką częstotliwością wykonywane są automatyczne kopie?

Wszystko uzależnione jest od ustawień aplikacji:

  • Never (nigdy) - w takim przypadku program przypomina nam co 10 minut o konieczności zapisu projektu. Przy takim ustawieniu program Fl Studio 9.6 nie wykona żadnej kopii. Informacja przypominająca o konieczności zapisu projektu wyświetlona zostanie na pasku statusu (hint bar)
  • Ustawienie Rarely (rzadko) - spowoduje aktywację tworzenia kopii zapasowych z częstotliwością co 15 minut oraz po każdym zapisie poczynionym przez użytkownika. Program nie dokonuje zapisu w trakcie odtwarzania, proces tworzenia kopii zostaje przesunięty do chwili w której odtwarzanie projektu zostaje zastopowane
  • Wybranie ustawienia Regularly (regularnie) sprawi, że tworzenie kopii zapasowych projektu będzie następować co 5 minut po raz po każdym zapisie manualnym. Podobnie jak przy ustawieniu Rarely Fl Studio nie dokona zapisu w trakcie odtwarzania, proces tworzenia kopii zostaje przesunięty do chwili w której odtwarzanie projektu zostaje zastopowane
  • Ostatnie możliwe ustawienie: Frequently (często) - a dokładnie co 5 minut oraz przed każdą krytyczną operacją (w tym również w czasie, gdy odtwarzania oraz po każdorazowym załadowaniu nowego pluginu do projektu)
Funkcja Auto Save w Fl Studio 9.6