Steinberg - WaveLab 7.0 edytor plików audio Steinberg Media Technologies zaprezentował dostępność kolejnej wersji edytora audio WaveLab 8 (aktualna wersja oznaczona jest numerem 8.0.3) - aplikacji przeznaczonej do rejestrowania, edytowania, przywracania, publikowania plików audio. Program kierowany jest za równo do entuzjastów jak i osób profesjonalnie zaangażowanych w mastering.
 
Aktualne wydanie skupia się na szeregu usprawnień w obszarach związanych z pomiarem głośności, montażem audio, obsługą wtyczek, interfejsem użytkownika oraz kluczowymi poleceniami. Wydanie 8.0.3 jest w pełni kompatybilne z wtyczkami cocoa, oraz uwzględnia aktualne wydanie wtyczki Voxengo CurveEQ.

WaveLab 8 oraz WaveLab Elements 8, wnoszą ponad 150 nowych funkcjonalności w porównaniu do wydania siódmego. Ostatnie wcielenie to przede wszystkim większa ilość narzędzi, większy komfort pracy, system intuicyjnego zarządzania głośnikiem, zaawansowana technologia EBU R128 wykorzystywana przez system wskazujący poziom wysterowania, zastosowanie algorytmów firm iZotope, czy Voxengo

Sugerowana cena detaliczna wynosi 549 Euro.
Źródło: Steinberg