ni Studio Drummer, to zapowiadany jakiś czas temu instrument na potrzeby efektywnego pozyskiwania studyjnej jakości ścieżek perkusyjnych, a który właśnie trafił do sprzedaży. Native Instruments umiejętnie zespolił zestawy próbek perkusyjnych (3 zestawy drum kit ze stajni Pearl, Sonor oraz Yamaha, które spróbowane zostały ogromną precyzją w studio Teldex w Berlinie). Sample rejestrowano przy użyciu 18 mikrofonów. Rezultatem mozolnej pracy jest 17 GB materiału.

Próbkowano na 25 poziomach layer. Każdy instrument posiada do 6 odmian, oraz tuzin charakterystycznych artykulacji.

Do odtwarzania wykorzystano moduł oparty na samplerze Kontakt. Oferowane zestawy sprawdzą się w gatunkach: pop, rock, metal, jazz oraz pokrewnych.

Szerokie spektrum one-shotów wzbogacone jest o ponad 3500 wzorców rytmicznych, które podzielone zostały dodatkowo na 11 kategorii. Wszystkie wzorce skonwerterowane zostały do plików MIDI.

Dzięki bogatej palecie kontrolerów (sekcja miksera), możemy wpływać na poszczególne aspekty brzmieniowe próbek. Możliwość kontroli parametrów pomieszczenia, sekcja EQ oraz kompresora z pakietu efektów: Solid Mix

Studio Drummer kosztuje $169 / €149. Stanowi on również część pakietu Komplete 8 oraz Komplete 8 Ultimate.

Źródło: www.native-instruments.com/studiodrummer