Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zakup słuchawek 2011/11/23 16:34 #14412

  • romanz
  • romanz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!

Planuję w najbliższym czasie zakup słuchawek. Przeznaczenie słuchawek to głównie tworzenie muzyki, ale także słuchanie, gry komputerowe itd. Chciałbym aby słuchawki były zamknięte z dobrym bassem.

Proszę o pomoc w jak najlepszym doborze sprzętu, mogą być konkretni producenci lub modele.

Dzięki i pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2011/11/23 18:31 #14415

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam a wiec tak najpierw to musiałbyś określić jakiś przedział cenowy ,no chyba ze masz nieograniczony budżet :) ale skoro pytasz to oto moje trzy typy :

1.www.benchmark.pl/mini-recenzje/Sony_MDR-..._sluchawek-3681.html

2.www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=p...duct&product_id=9800

3.sklep.rms.pl/index.php?p945,akg-k-518-dj...e-dla-dj-lub-do-domu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2011/11/23 20:12 #14417

  • romanz
  • romanz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź. Pospieszyłem sie i zapomniałem o kwocie, jaką mam zamiar wydac ;]. Przedział cenowy to 100-200 zł, bliżej 200. Obecnie używam AKG K-66 i nie narzekam, ale po dłuższym czasie bolą uszy od ich konstrukcji. Dlatego zastanawiam się nad czymś nowym. Słuchawki do tworzenia muzyki będą służyć tylko nocą, bo planuje również zakup małych monitorów.

Czekam na dalsze propozycje i pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2011/11/23 21:20 #14419

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Musisz liczyć się z faktem, że uszy to bardzo czuła część ciała i nawet w najwygodniejszych słuchawkach będziesz po pewnym czasie odczuwał dyskomfort - co nie zmienia faktu, że jedne są wygodniejsze i nie uciskają tak bardzo a inne w tej materii nie co gorsze.

Chętnie poleciłbym Tobie jakieś słuchawki, ale ostatni mój zakup to Sennheiser z serii RS (słuchawki bezprzewodowe), które jednak nie spełniły moich oczekiwań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2011/11/24 11:38 #14429

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, uszy męczą się dosyć szybko, kwestia wyćwiczenia progu ale trzeba odpoczywać. Choćbyś nie wiadomo jakie słuchawki miał i tak prędzej czy później uszy będą boleć (zamknięte i półotwarte, dokanałowe także).

Ja sam używam AKG K77 i sobie chwalę, nie mają "mocnego basu" ale moim zdaniem są całkiem nieźle zrównoważone (i o to chodzi). Szybko się nich nauczyłem i nawet powstało kilka kompletnych miksów wyłącznie na nich, kwestia osłuchania i przyzwyczajenia się jak brzmią porównując inne nagrania.

W tej cenie mógłbyś zainwestować w AKG K99 bo K66 to już stara konstrukcja jednak nie wiem czy poczujesz wielką różnicę, być może jakoś będzie znacznie lepsza ale brzmienie podobne i chyba o to chodzi, bo szybciej się ich nauczysz.

Propozycje wyżej to raczej słuchawki multimedialne aniżeli do produkcji, można i tak ale chyba tylko do zabawy i jeżeli muzyka nie jest na pierwszym miejscu. Mocny bas, dopakowana góra, ustawienie na kształt U - przerabiałem to już, nie nadaje się takie coś do poważnej roboty nawet jeżeli się nauczysz słuchawek. Słuchawki przeznaczone na rynek DJ także lepiej sobie zostawić, są droższe i niekoniecznie mają lepszą jakość "studyjną", grają po prostu głośniej żeby przebić się przez nagłośnienie sali.

Innych propozycji nie podam bo nie mam, po osłuchaniu się z kilkoma markami i modelami wybrałem po prostu AKG i dalej ich używam. Być może za niedługo zmienię na coś z wyższej półki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2012/11/24 13:59 #18359

  • mix
  • mix Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeśli jeszcze nie kupiłeś to proponuję serię f-my Superlux HD - będziesz mega zadowolony a wydasz max do 150 zł.
Cubase 5.1, Ableton Live 8, Izotope Nectar, Izotope Ozone 5 Advanced, PC - Asus G73 sw, Monitor Samsung 32'', KRK Rokit 8, Yamaha QS-300, M-Audio Oxygen 61, AKG K271 mkII, AudioBox 44 VSL, Rode NT1A, Waves Mercury 8, Sylenth1, Nexus 2, Battery, NI Komplete 8 and more vsti.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2012/11/27 12:39 #18418

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Witaj
Ja myślę że najpierw to powinieneś zastanowić się do czego chcesz te słuchawki tzn.
Jeśli do odsłuchu to muszą być one zamknięte i dawać dzwięk z chirurgiczna precyzją tzn.
- Nie podbijać basów ani w żaden sposób nie upiększać tego dzwięku jak jest to robione w słuchawkach do słuchania muzyki
- NO i musisz się oczywiście liczyc z Ceną co najmniej 900 zł za Takie Profesionalne Odsłuchowe
WIędz ja myślę że lepiej dołożyć i kupić jakieś Monitory do odsłuchu np. KRK któe sa całkiem spoko

A Jeśli mają być do słuchania muzyki czy do Gier to powinny właśnie mieć podbicie basu itp.
i z takich słuchawek polecam Ci Firmę AKG a model K18LE
Sam je Posiadam i jestem bardzo zadowolony z nich.

Ale Tak jak większość powiedziała na górze uszy przy słuchawkach się szybko męczą

Pozdrawiam
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakup słuchawek 2012/11/27 12:58 #18419

  • mix
  • mix Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie ma co przesadzać, 900 zł kosztują bardzo dobre, profesjonalne słuchawki,
na tego typu potrzeby produkcji domowej wystarczy wydać 400-500 zł - za tę kwotę kupisz przyzwoitej jakości (studyjnej) słuchawki choćby AKG K271mkII - sam mam takie. I jest to standard studyjny (jak Pro Tools :) ) - poczytaj.
Będą ci służyć do sprawdzania mixu, pojedyńczych ścieżek jak i komercyjnego odsłuchu. Pamiętać należy o przedwzmacniaczu słuchawkowym. Większość kart muzycznych czy interfejsów ma dość ograniczony jakościowo przedwzmacniacz słuchawkowy, który niejednokrotnie "oszukuje" dźwięk.
Szukaj interfejsu audio z oddzielnym zasilaczem - gwarantuje to lepsze parametry niż interfejs zasilany z szyny usb. Osobiście mam do sprzedania taki interfejs audio EMU -0404 usb.
A i wcale uszy się nie męczą nawet podczas 2 godzinnej sesji non stop. Sprawdzone. Do słuchawek dołączane są 2 zestawy nakładek - skórzane i z gąbki. Świetna sprawa + 2 różne kable. Słuchawki te mają czujnik - gdy zdejmujesz je z głowy przestają grać.
Cubase 5.1, Ableton Live 8, Izotope Nectar, Izotope Ozone 5 Advanced, PC - Asus G73 sw, Monitor Samsung 32'', KRK Rokit 8, Yamaha QS-300, M-Audio Oxygen 61, AKG K271 mkII, AudioBox 44 VSL, Rode NT1A, Waves Mercury 8, Sylenth1, Nexus 2, Battery, NI Komplete 8 and more vsti.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mix.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena