Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/04 10:33 #15137

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam jak w temacie.
Mam zamiar sobie kupić nową kartę muzyczną do kompa, bo starej jeden kanał charczy i cicho gra a dowiedziałem się że takie rzeczy raczej są nie naprawialne.
Więc mam pytanie jaką kartę proponujecie do zwykłego komponowania, nie będe podłączał żadnych mikrofonów, syntezatorów, itp. to mnie nie interesuje. Chodzi mi o jak najlepszą kartę tak żeby miała wsparcie dla sterowników asio noi żeby była na tyle dobra żeby przy wykorzystaniu procka na 70% czy nawet 80 w miare nic nie zacinało sie przy odtwarzaniu projektu.
Z góry dziękuje pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/04 11:08 #15138

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do komponowania to papier i ołówek, a lekarstwo na lepszą wydajność jest tylko lepszy procesor bo to on odpowiada za obliczenia ;). No a tak poważnie to nie żartuje, interfejsy audio są tylko pomostem pomiędzy tym co słyszymy a komputerem czyli ma dobre wejścia oraz wyjścia. Żadna karta nie odciąży Ci procesora, mogą to zrobić jedynie algorytmy DSP które mają w sobie efekty - można puścić sygnał na nie odciążając procesor. Jeżeli potrzebujesz czegoś tylko i wyłącznie do projektowania muzyki na komputerze bez nagrywania to wystarczy coś co ma dobre wyjście i niskie szumy, a takie ma prawie każda karta na PCI do stacjonarnych komputerów, Maya czy Julia, asio także. Jeżeli nie posiadasz dobrych słuchawek czy monitorów to nawet nie usłyszysz różnicy więc na dobrą sprawę wystarczyła by nawet jakaś zwykła a la Sound Blaster z powyłączanymi bajerami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982, rakso3201

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/04 11:31 #15139

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Aha czyli tak jak myślałem ta karta co mam zwalony jeden kanał to SB Audigy, mam zamiar sobie kupić taką samą nową ale słyszałem że Audigy Gold 2 czy coś w tym stylu jest lepsza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/05 00:56 #15145

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Odpuść sobie takie wynalazki z Creative'a a zainwestuj w interfejs audio z prawdziwego zdarzenia. Różnica w wydajności naprawdę Cię zaskoczy.

NEX, wierz mi lub nie, ale każdy interfejs audio w jakimś stopniu odciąża CPU- najpewniej jest to "wina" dobrze napisanych sterowników.

Interfejs najlepiej już sobie sprawić na PCI Express- przepustowość jest o wiele większa niż klasyczne PCI i takowa karta przeżyje ze dwa kompy stacjonarne.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/05 07:33 #15146

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Dj 1982 napisał: Aha czyli tak jak myślałem ta karta co mam zwalony jeden kanał to SB Audigy, mam zamiar sobie kupić taką samą nową ale słyszałem że Audigy Gold 2 czy coś w tym stylu jest lepsza.


Generalnie nie znam różnicy pomiędzy wymienionymi przez Ciebie kartami, jednakże i ja poleciłbym Tobie kartę a nie interfejs (jak sugeruje Psysutra). Korzystałem z jednego i drugiego rozwiązania. Drugie sprawdza się tylko, gdy nagrywamy ze źródeł zewnętrznych.

Nie wiem dlaczego 90% krytykuje Creative - pewnie za to że w normalnych cenach oferuje to, za co inne firmy każą sobie słono płacić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/05 12:43 #15148

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Zapewne dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie to .
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: edycja linka

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/06 13:20 #15153

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chodzi o to, że nie wszyscy potrzebują profesjonalnych zabawek a czegoś, żeby to po prostu w ogóle działało i dało się obsługiwać odpowiednie programy. Z karty za 600zł będzie tylko taki użytek, że będzie można się tym pochwalić dla takich osób ;).
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/06 13:22 #15154

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Pietia, z całym szacunkiem, ale wygadujesz bzdury.

Przemieliłem już przez swoje łapy kilka interfejsów i można jednoznacznie stwierdzić, że to urządzenie jest NIEZBĘDNĄ podstawą (zaraz obok odsłuchów) przy produkcji muzyki.

Creative nigdy nie był i nie będzie rozwiązaniem dla producentów- jest to tylko i wyłącznie konsumenckie pitu-pitu.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena