Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cubase AI5 nie nagrywa oddzielnych ścieżek z miksera MG166 2011/11/23 22:10 #14423

  • Mariusz Nuszkowski
  • Mariusz Nuszkowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Sprzęt: mikser Yamaha MG166 cx-usb, Cubase AI5, Win XP i Win 7 32 bit.
Zacznę od wyjaśnienia problemu. Po instalacji sterowników Yamahy i programu Cubase AI5 nie mogę doprowadzić do nagrywania poszczególnych instrumentów na oddzielnych ścieżkach. Cały sygnał mam na jednej bądź dwóch ścieżkach. Podłączenie po USB.
W instrukcji (co prawda do Cubase AI4) w konfiguracji wybieram "ASIO DirectX Full Duplex Driver" i w dalszym oknie konfiguracji powinienem mieć "USB Audio Codec", a ja tego nie mam. Mam tylko "Yamaha USB Audio Driver".
Proszę o pomoc o co może chodzić. Jestem na skraju "przemocy w rodzinie". Zaczynam wątpić czy w ogóle można nagrywać wiele ścieżek, czy tylko dwie jak na karcie muzycznej, ale ona nie powinna mieć tu znaczenia, zwłaszcza, że żadna instrukcja nie mówi nic o karcie muzycznej.
Pozdrawiam, Mariusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase AI5 nie nagrywa oddzielnych ścieżek z miksera MG166 2011/11/25 05:33 #14436

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, jestem w trakcie przeglądania wątków anglojęzycznych dotyczących Twojego problemu, ten szerzej opisany: tutaj

forum.recordingreview.com/f23/multi-trac...ng-cubase-4-a-14022/

Postaram się na dniach coś z tego wyłuskać (a ponieważ nie znam Cubase) w oparciu o podobne problemy będę kierował do Ciebie dodatkowe pytania.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena