Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Jak programować syntezatory? [E-book] 2010/12/21 15:53 #10564

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Przeglądając sklep online firmy Cakewalk wpadłem na kilka pozycji książkowych pana Simona Canna dotyczących programowania syntezatorów ich firmy, ale jak się okazało autor wydał także inną książkę na temat programowania syntezatorów wszelakich jak i spraw z syntezą związanych. Książka nazywa się "How To Make a Noise" i oprócz wersji papierowej dostępnej nie wiadomo gdzie autor zamieszcza na swojej stronie całą, aczkolwiek nieco okrojoną, książkę w formie ebooka zupełnie za darmo :).

Podręcznik zawiera 116 stron w formacie PDF i jest podzielony na 13 rozdziałów. Wyjaśnia wszelakie podstawowe zagadnienia począwszy od oscylatorów, obwiedni i filtrów aż po skomplikowane połączenia modulacji, efektów i gotowe przykłady brzmień takie jak bajeczne wielowarstwowe dynamiczne pady czy ostre i agresywne leady. Zadania z książki można zrobić praktycznie na każdym mniej lub bardziej zaawansowanym syntezatorze, ale przykłady w książce są zrealizowane na takich wtyczkach VSTi jak Cameleon 5000, Rhino, Vanguard, Wusikstation czy potężna Z3TA+ wraz ze swoją tablicą modularną, która pozwala tworzyć niemal nieskończone kombinacje i zrealizować wszystko co jest opisane w tym podręczniku.

Książka napisana jest w języku angielskim, ale przy odrobinie chęci i ze słownikiem do pomocy każdy powinien sobie poradzić z lekturą. Średnio-zaawansowani nie powinni mieć żadnego problemu, język jest dosyć prosty.

Od siebie dodam, że "przekartkowałem" ebooka na szybko wyciągając tylko to co zauważyłem i przymierzam się do przeczytania od początku do końca robiąc wszystkie przykłady kiedy tylko znajdę wolną chwilę. Początkujący dowiedzą się wiele cennych rzeczy i poznają nowy świat kreowania własnego brzmienia, a zaawansowani będą mogli podsumować swoją wiedzę nie tylko o podstawowe funkcje syntezy, ale może także odkryć nowe ścieżki i możliwości posiadanych już syntezatorów.

Polecam, lektura obowiązkowa dla każdego :).

Instrukcja pobrania ebooka:

Należy wejść na stronę noisesculpture.com/how-to-make-a-noise-free-download po czym kliknąć w link o nazwie "Click here if you want to get hold of the free download.". W nowym okienku trzeba wpisać imię, nazwisko i adres e-mail na który przyjdzie link do pliku z ebookiem.

UWAGA: W przypadku długiego oczekiwania i braku pojawienia się wiadomości należy sprawdzić folder "spam" na serwerze. Wiele polskich serwisów hostingowych traktuje tą wiadomość jako spam ponieważ spamerzy coraz bardziej podszywają się pod typową korespondencję i niestety wiele filtrów antyspamowych jest mocno wyczulona na takie zagraniczne wiadomości.

Życzę miłej lektury :).

Pozdr.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herlrzax

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2010/12/21 18:55 #10567

  • Nihiri
  • Nihiri Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za informację, pobrałem plik i w wolnej chwili przejrzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2010/12/22 15:53 #10575

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Thx.Dobry material

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2011/02/07 14:07 #11156

  • Herlrzax
  • Herlrzax Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dobre, ale dla kogoś początkującego to za wysokie schody.

Przydałby się jakiś materiał pokazujący programowanie powiedzmy np. TAL NoiseMaker'a.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2011/02/07 16:27 #11157

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
piękny materiał :) dzięki nex.

Czytając o tym na pewno załapie się TAL NoiseMakera bo to w sumie dosć prosta wtyczka jest.
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2011/02/08 12:07 #11170

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Faktycznie weszlo jako spam. Moj filtr jest nadaktywny. Ogolnie dobry pdf. Dzieki za informacje :D
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2011/02/08 14:33 #11173

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To właśnie jest dla początkujących (i nie tylko), ale z założeniem, że wiedza jest podana od zera na przykładach ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak programować syntezatory? [E-book] 2011/02/08 15:35 #11176

  • Emes
  • Emes Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
ktoś kiedyś powiedział mi że w produkcji muzyki bardziej przyda mi się znajomość angielskiego, niż znajomość nut...


Dzięki, na pewno przestudiuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena