kvrDCGłosowanie na najlepszą darmową wtyczkę zgłoszoną w konkursie KVR Developer Challenge 2016 zostało zakończone. Znamy wyniki! Ale zanim o zwycięzcach - kilka słów podsumowania.

Do konkursu zgłoszono 41 różnych wtyczek. Warto w tym miejscu podziękować deweloperom, którzy poprzez udział w takich konkursach przyczyniają się do rozwoju rynku darmowych aplikacji VST/AU, jak i organizatorom KVR Developer Challenge – gdyż dzięki nim rynek zasilony został kolejnymi ciekawymi a co najważniejsze, darmowymi dostępnymi bez jakichkolwiek opłat aplikacjami.

Przeczytaj również: Katalog VST the best freeware software studio według vsti.pl

Podziękowania należą się również darczyńcom, którzy „złożyli się” na główną nagrodę. Właściwie zbiórka nadal trwa.

A już teraz czas na oficjalne wyniki:

1 miejsce: wtyczka Youlean Loudness Meter produkcji Youlean

youlean-loudness-meter

Zwycięzca zebrał 100 głosów za swój projekt i jednocześnie zgarnia 60% nagrody. Dodatkową nagrodą jest wycieczka i udział w przyszłorocznych targach NAMM Show 2017. Kilka słów na temat wtyczki Youlean Loudness Meter zawarłem w tym wątku.

2 miejsce: wtyczka Lagrange produkcji Ursa DSP...

lagrande

 

Na drugim miejscu uplasowała się produkcja firmy URSA DSP – o nazwie Lagrange. Plugin zaliczany jest do grupy stereofonicznych linii opóźniających. Aktualnie dostępny w formatach VST2 oraz VST3. Działa pod kontrolą systemu Windows. Ursa DSP za zajęcie drugiego miejsca zgarnia 20% nagrody.

3 miejsce: wtyczka Spaceship Delay produkcji Musical Entropy

spaceshipdelay

 

Trzecie miejsce przypadło pluginowi o kosmicznej nazwie Spaceship Delay produkcji Musical Entropy. Efekt przygotowany został z myślą o użytkownikach systemów Windows oraz Mac OS X w formatach VST2, AU oraz AAX.

Jak widać wtyczki typu delay cieszą się nieustającą popularnością.

Niestety w tym roku trzecie miejsce w kategorii VST nie było premiowane nagrodą pieniężną. Nie mniej jednak duże gratulacje dla producenta za wysoką pozycję.

Jeśli chodzi o brzmienia, tutaj najwięcej głosów zdobył pakiet Refractor produkcji Noizefield Instruments – opracowany pod kątem Reaktora firmy Native Instruments a oparty na syntezie Karplusa Stronga. Autor powyższego otrzymuje 10% z pełnej nagrody pieniężnej.

refractor

 

Ostatni kawałek tortu trafi (10% nagrody) do zwycięzcy, który ogłoszony zostanie po Świętach a możliwe, że dopiero po Nowym Roku. Swoje sugestie (typy) można pozostawiać na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy forum KVR.

W przeciągu dwóch najbliższych tygodni przyznane zostaną również nagrody extra. Nadal można składać datki, które budują nagrodę główną do podziału pomiędzy zwycięzców (wpłaty przyjmowane są do końca roku 2016).

 

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich 41 uczestników. Dzięki nim w nowy 2017 rok wchodzimy bogatsi o wiele fantastycznych aplikacji, o szerokim spektrum zastosowań muzycznych.

O najciekawszych pozycjach jeszcze niejednokrotnie przeczytasz na łamach vsti.pl

Źródło: KVR Audio