0aSteven Slate Drums udostępnił bezpłatne wydanie wirtualnego perkusisty: SSD5 FREE, stanowiącego okrojone wydanie wtyczki SSD5. Ta dostępna jest w formatach VST, AU oraz AAX.

Mimo, iż mamy tutaj do czynienia ze zubożałą wersją, to absolutnie w pełni funkcjonalną. Ta ograniczona została tylko do jednego zestawu (Pearl drum kit). Nie ma potrzeby posiadania konta iLok, które jest niezbędne przy aktywowaniu pełnej wersji SSD5.

Poznaj również: Jamstix 4 Free bezpłatny wirtualny moduł perkusyjny od firmy Rayzoon

ssd-5-free bezpłatny moduł perkusyjny

Pod względem funkcjonalnym SSD5 Free jest w pełni równoważny do wersji SSD5. Znajdziemy tutaj ten sam zestaw parametrów miksera, ustawień mikrofonu, obwiedni ADSR dla każdego kanału z osobna, zestaw gotowych sekcji groove w czterech różnych stylach (Jazz, Pop, RnB, Rock), w pełni personalizowane mapowanie MIDI wraz z pakietem gotowych presetów itd.

Na pokładzie nie znajdziemy sekcji efektów. Nie jest to oczywiście problem, gdyż zawsze możemy skorzystać z efektów firm trzecich.

Aby móc się cieszyć bezpłatnym wydaniem instrumentu przechodzimy na stronę (link poniżej) i klikamy w przycisk opisany jako: “Try SSD5 Free Now”. Podczas instalacji należy postępować zgodnie ze wskazówkami wskazówkami zamieszczonymi na tej stronie. Nie ma konieczności aktywacji.

Po wtyczkę SSD5 FREE odsyłam na stronę Steven Slate Drums (Wielkość pobieranego pliku 44.8 MB)