0aWraz z najnowszym flagowym modelem Korg pa4x (jak również modelach pa700 oraz pa1000) otrzymujemy funkcjonalność umożliwiającą wykonywanie konwersji komercyjnie dostępnych oraz darmowych plików MIDI (SMF Song) do styli (obsługiwanych przez modele Pa4X/pa1000 oraz pa700). Uzyskany wynikowo styl (jego jakość) w dużej mierze uzależniona jest od jakości samego pliku wyjściowego.

Poznaj koniecznie: poradniki dla instrumentów Korg pa w wersji elektronicznej (instrukcje postępowania w formacie PDF)

Poniżej przedstawiam kolejne kroki, które należy wykonać, aby z pliku MID na drodze konwersji pozyskać styl. Prezentowane screeny pochodzą z modelu Korg pa4x z zainstalowanym systemem OS 3.1 (i mogą kolorystycznie różnić się od tych, które znajdziemy w modelach Korg pa1000 oraz pa 700).

1 Przechodzimy do trybu STYLE PLAY

2 Naciskamy przycisk RECORD. Naszym oczom ukazuje się okno dialogowe zatytułowane RECORD EDIT MENU

konwersja pliku midi do stylu w korgu pa

3 Wybieramy opcję CREATOR BOT (dawniej: Create Style from Midi File) a następnie potwierdzamy wciskając OK

4 Wskazujemy źródłowy plik MIDI (.mid file), i wciskamy SELECT

 konwersja pliku midi do stylu w korgu pa

5 Po zakończeniu procesu konwersji (ten jest w pełni automatyczny i trwa kilka sekund), jesteśmy proszeni o zapisanie nowego stylu.

Podczas zapisu stylu możemy zdecydować o jego nazwie (NAME), lokalizacji, do której plik zostanie zapisany (bank/położenie stylu w ramach wskazanego banku). Puste komórki oznaczono jako „---„

 konwersja pliku midi do stylu w korgu pa

 konwersja pliku midi do stylu w korgu pa

6. Po zapisaniu stylu możemy przejść do jego strojenia (drobnych poprawek – o ile są konieczne) wykorzystując do tego celu odpowiednie narzędzia do edycji stylu.

[Aktualizacja: 06-07-2017] Uwaga wraz z wprowadzeniem systemu operacyjnego v2.0 - moduł konwersji zmienił nazwę na: Style Creator Bot

[Aktualizacja: 26.11.2019] Wraz z dystrybucją sytemu OS v 3.0 zmienił się widok okna dostępnego po wciśnięciu przycisku RECORD.

Należy pamiętać, że CreatorBot kieruje się własnymi regułami, podczas konwersji. Nie otrzymujemy żadnych pomocniczych pytań. Należy wierzyć, że sytuacja ta zmieni się wraz z premierą kolejnego modelu.

W wyniku konwersji otrzymujemy styl zawierający wszystkie element (wstępy, wariacje, przejścia oraz zakończenia), 4 pady, 4 keyboarSETy oraz zarejestrowaną sekwencję (chord sequence). Uwaga wszelkie zabiegi wstępne w postaci poprawek samego pliku MIDI (usunięcie zbędnych ścieżek, podmiana instrumentów), nie będą miały wpływu na wynikowy plik, który uzyskamy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/Korga pa3x/Korga pa2x/Korga pa900.