0aKalibracja ekranu dotykowego do prosta operacja, której celem jest poprawa czułości oraz reakcji dotykowego wyświatlacza zainstalowanego w instrumentach Korg serii Pa (nie dotyczy modelu Pa50).

 

Kalibracja (w korgu pa3x/pa4x) wykonynwana jest każdorazowo po zainstalowaniu nowego wydania systemu operacyjnego OS. Można ją również przeprowadzić w dowolnym momencie.

W tym celu należy (procedura dla Korga pa3x):

wcisnąć przycisk Global zlokalizowany z lewej strony wyświetlacza

wybrać z menu:  Touch Panel Calibration

0

Naszym oczok ukaże się widok jak poniżej:

0

Dotknąć w zestaw strzałek zlokalizowanych w lewym górnym rogu, co spowoduje ich przemieszczanie do kolejnych narożników ekranu.

Ostatetecznie całą operację potwierdzamy klikając na ekranie Save (mamy również możliwość zakończenia kalibracji bez zapisu - celem anulowania operacji należy wcisnąć przycisk EXIT)

0

[Aktualizacja: 09-01-2019] Proces kalibracji ekranu w modelach Korgu pa4x/Korg pa1000 czy pa700 wykonuje się identycznie. Jedyna różnica, to procedura wywołująca okno, z poziomu którego odbywa się regulacja. W korgu pa4x należy przytrzymać przycisk global.

Chciałbyś jeszcze lepiej poznać Korga serii pa?

Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/pa3x/Korga pa2x/Korga pa1000/pa900/Korga pa700 .