kvrDCKVR Audio właśnie udostępnił wszystkie zgłoszone bezpłatne aplikacje w ramach KVR Developer Challenge 2021, w sumie 37 wtyczek działających pod kontrolą aplikacji DAW np Fl Studio 20.8 na komputerach klasy PC oraz Mac. To już ósma edycja. Większość udostępnionych na ten rok aplikacji tj. 34 pozycje wspiera środowisko Windows.

KVR Developer Challenge skierowana jest do wszystkich, którzy zajmują się dystrybucją szeroko pojętego oprogramowania audio. Konkurs polega na opracowaniu i bezpłatnym udostępnieniu oprogramowania w postaci wtyczki, biblioteki brzmień czy innego rodzaju szeroko pojętego software z dziedziny audio, z którego skorzystać nieodpłatnie będą mogli wszyscy zainteresowani.

Kluczem do sukcesu jest kreatywność, prostota. Ostatecznie o zwycięstwie w konkursie decydują członkowie społeczności KVR. Nagradzane jest 5 najwyżej ocenionych aplikacji. Nagrodą główną jest kwota pochodząca od darczyńców (na dzień dzisiejszy 1120 dolarów).

Pierwsza edycja KVR Developer Challenge miała miejsce w 2006 roku. Opisywane wydarzenie odbywa się co 2-3 lata. Dzięki niemu światło dzienne ujrzało wiele znakomitych wtyczek.

Oto najciekwsze bezpłatne propozycje, jakie narodziły się podczas poprzednich edycji:

Rok 2018:

Rok 2016:

Rok 2014:

 

kvrdc21

 

Głosować można do 30 września 2021. Zwycięzca zostanie wyłoniony w październiku 2021. Wtyczki można pobierać bez konieczności wcześniejszej rejestracji na forum KVR Audio. Do głosowania uprawnieni są natomiast członkowie społeczności.

W najbliższych dniach na vsti.pl zaprezentujemy najbardziej interesujące pozycje KVR Developer Challenge 2021

Wszystkie wtyczki dostępne są bezpłatnie z poziomu poniższej strony

Dodatkowe informacje: KVR Developer Challenge 2021