ikmultimediaProducent oprogramowania oraz hardweru skierowanego do muzyków - IK Multimedia zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży rewolucyjnych klawiatur sterujących z wbudowanym interfejsem audio iRig Keys I/O.

Przeczytaj również: Ik Multimedia - SampleTank 3.5 + dodatkowe banki brzmień

Są to na chwilę obecną jedyne dostępne tego typu sterowniki w rozmiarach 25 oraz 49 klawiszy z wbudowanym profesjonalnym interfejsem audio (24-bitowy/96kHz) z symetrycznymi złączami stereo oraz wyjściem słuchawkowym oraz wejściem mikrofonowym ze wsparciem Phantom. Na potrzeby interfejsu zaimplementowano preampy pracujące w klasie A, umożliwiające rejestrowanie poczynań z innych instrumentów, podłączonych za pomocą złącza 1/4″/XLR.

ik-multimedia-irig-keys-io

Tytułowy sterownik, to nie tylko zwykły prosty w obsłudze kontroler, ale również centralny element studio pozwalający kreować muzykę od początku do końca.

Zastosowano tutaj klawiaturę typu syntezatorowego. Na pokładzie znalazły się kontrolery znane ze sterowników serii premium charakteryzujące się reakcją na szybkość uderzenia, z kolorowymi padami, programowalnymi czułymi na dotyk suwaki, przyciskami oraz programowalnymi gałkami).

Sterownik może być zasilany ze złącza USB komputera, za pomocą 4 baterii typu AA bądź za pomocą ładowarki typowej dla urządzeń iOS.

Razem z instrumentem przyszły użytkownik otrzyma oprogramowanie o wartości: $/€ 550 (w przypadku zakupu wersji z 25-klawiszami) oraz $/€ 750 (w przypadku zakupu wersji z 49-klawiszami).

iRig Keys I/O dostępny jest w cenie: 299.99 USD/EUR (wersja 49-klawiszy) oraz 199.99 (wersja 25-klawiszowa). Podane ceny nie zawierają podatku VAT.

Dodatkowe informacje: IK Multimedia / iRig Keys