korgpa4x_germany_tourKomponuj, odtwarzaj, nagrywaj, dziel się ze światem, taka idea przyświecała firmie Korg podczas prac nad roboczą stacją Korg i3.

[Aktualizacja: 10.04.2020] Korg I3 otrzymuje aktualizacje systemu operacyjnego a którą oznaczono numerem v1.5. Wprowadzone zmiany są praktycznie niezauważalne dla użytkownika i związane są z poprawą stabilności instrumentu na starcie oraz usunięciem błędów niskiego rzędu z oprogramowania systemowego.

I3 to nowa propozycja Korga w dziedzinie muzycznych stacji roboczych, która debiutuje w roku 2020. Jak zachwala producent, instrument jest łatwy w obsłudze, a korzystanie z niego przynosi wiele radości. Idealny syntezator/aranżer/stacja robocza dla kompozytorów, performerów, ludzi szukających inspiracji.

Możliwość zasilania z baterii sprawia, że instrument można zabrać ze sobą gdziekolwiek nam się podoba (możliwość pracy na bateriach alkalicznych do 8 godzin), a dzięki funkcji automatycznego odcięcia zasilania nasze baterie będą działać na dłużej. Waga instrumentu to tylko 4 kg.

korg_i3_namm2020

Instrument wyposażono w pełnowymiarową klawiaturę (5 oktaw) z funkcją velocity. Instrument daje możliwość wyboru między trzema krzywymi odpowiedzi. Przyciski transpozycji oktawowej działają w zakresie + / - 2 oktawy. Profesjonalny dżojstik pozwoli na wzbogacanie brzmień prawej ręki o dodatkowe artykulacje Dodatkowe kontrolery to efekt pitch bend oraz wibracja. Za ostateczny kształt brzmienia odpowiada dwupasmowy korektor.

 

korg_i3_namm2020

Wszystkie przyciski na panelu oraz elementy kontroli zostały logicznie pogrupowane. Kółko obrotowe ułatwi edycję poszczególnych parametrów, których wartości wyświetlane są na wyświetlaczu LCD. Producent do budowy instrumentu zastosował gumową w dotyku obudowę, odporną na odbijające się światło.

Na pokładzie 800 gotowych brzmień (w tym pełny zestaw brzmień GM2) + dodatkowe 59 zestawów perkusyjnych.

korg_i3_namm2020

Instrument posiada 64 głosy polifonii, dwa stereofoniczne procesory efektów, każdy z 173 presetami. Dodatkowym atutem będzie możliwość przywołania do 200 gotowych Sound Setów z pamięci. Każdy taki set pomieści 4 barwy nałożone warstwowo (3 na prawą rękę oraz jedna na lewą przy zastosowaniu funkcji podziału klawiatury).

korg_i3_namm2020

Instrument pozwala nałożyć do 8 partii akompaniamentu. Tych na pokładzie producent zapewnia 270. Każdy zbudowany jest z 2 wstępów, 4 wariacji, 2 zakończeń, 2 przejść, oraz funkcji break. Każdy zapewnia inny zestaw 4 keyboardSetów. Każdą z czterech barw seta można wyciszyć w czasie rzeczywistym czy dostosować jej poziom głośności.

korg_i3_namm2020

Producent daje użytkownikowi do dyspozycji 10 banków (każdy z 5 komórkami na własne ustawienia)

Na pokładzie nie mogło zabraknąć 16-ścieżkowego sekwencera, który może działać jak typowy sekwencer bądź Backing Sequencer. Zarejestrowany song może zostać wyeksportowany do formatu MIDI.

Korg i3 może rejestrować dane w formacie WAV. Instrument odtwarza za równo pliki WAV jak i MP3.

Cena nie powinna przekroczyć kwoty 3000 zł

korg_i3_namm2020

 Źródło: korg.com