freesamplesFirma Muze udostępniła bezpłatny pakiet brzmień basowej gitary: Bass Elements Demo, współpracującej z pełną wersją aplikacji Native Instruments Kontakt. Na bezpłatnym Kontakcie Player podziałać można jedynie przez pierwsze 15 minut.

W sumie 2 GB brzmień stanowiących wycinek z pełnego wydania, co przełożyło się na 144 gotowe presety. Szkoda że produent nie załaczył plików w formacie WAV.

bass-elements

Interfejs wtyczki nie jest spacjalnie intuicyjny, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Chcąc uzyskać dostęp do przeglądarki brzmień należy kliknąć na nazwę “IN Settings” znajdującą się poniżej wskaźników wysterowania.

Z poziomu interfejsu istnieje możliwość zmiksowania dwóch brzmień w jedno. Na pokładzie znalazło się miejsce na arpeggiator oraz dość dobrze wyposażoną sekcję efektów podpartą kompresorem, korektorem oraz efektemi takimi jak: delay, reverb, chorus oraz flanger

Po bezpłatne wydanie Bass Elements Demo odsyłam na stronę producenta (na dole strony znaleźć można sekcję: Free Version). Nie ma konieczności tworzenia konta na stronie.

Dodatkowe informacje: Bass Elements Demo (Wielkość pobieranego pliku 1.27 GB)