freesamplesWavesfactory udostępnił bezpłatne rozszerzenie przeznaczone dla samplera NI Kontakt: Typewriter, z próbkami dzwięków klasycznej maszyny do pisania.
Na chwilę obecną jest to najbardziej zaawansowana bezpłatna kolekcja. Do rejestracji próbek wykorzystano 4 różnie pozycjemikrofony co przekłada się na parametry, którymi możemy sterować z poziomu interfejsu (rozmieszczenie w panoramie, szerokość, poziom głośności).
W sekcji efektów znajdziemy 8 różnych procesorów (delay, phrazer, korektor saturator itd.) Wbudowana jednostka pogłosowa (convolution reverb) oparta jest na 40 gotowych odpowiedziach.

typewriter-kontakt


Każdy, kto korzysta na co dzień z bezpłatnej edycji samplera Kontakt (Kontakt Player) będzie ograniczony do 15 minut pracy na sesję. Kolekcja wymaga pełnej wersji samplera NI Kontakt.
Brzmienia pobieramy bezpłatnie ze strony producenta (link poniżej). Dostęp do paczki uzyskujemy po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Warto również zapoznać się z innymi bezpłatnymi pozycjami. Polecam SK10 Subkick Generator.


Po pakiet Typewriter odsyłam na stronę Wavesfactory (Wielkość pobieranego pliku 229 MB)