0aGuDa Audio udostępnił nieodpłatnie wtyczkę w postaci filtra FiltR, w formatach VST oraz AU działającą pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac. Wtyczka posiada ten sam zestaw siedmiu filtrów, co komercyjny syntezator SynthR (o wartości 59 dolarów). Wtyczka NIE jest przeznaczona la persetowców.

Zastosowanie algorytmy są na niezłym poziomie. Nie mamy tu jednakże do czynienia z emulacją konkretnej jednostki sprzętowej. Każdorazowo podczas działania wtyczki sygnał poddawany jest procesowi dwukrotnego oversamplinu, dzięki któremu unikamy niepożądanej sztuczności.

Poznaj pobierz za darmo: VHL-3C filtr stylizowany na Pulteca w formatach VST/AU od Black Rooster Audio

Pod względem funkcjonalności FiltR należy raczej do prostych narzędzi mikserskich. Nie znajdziemy tutaj zaawansowanych narzędzi modulujących czy wsparcia dla efektu side-chain. W zamian za to otrzymujesz wtyczkę z prostym interfejsem oraz trzema parametrami kontroli pozwalającymi na ustawienie częstotliwości odcięcia, rezonansu oraz przesteru filtra. Ten ostatni ma zastosowanie tylko dla wybranych trybów pracy filtra.

guda-audio-filtr

Interfejs daje się skalować a przez to dostosować do ekranów o różnych rozdzielcznościach. Mamy również możliwość dostrojenia kolorystyki (różne kombinacje tła oraz podświetlania).

Wtyczkę pobieramy bez jakichkolwiek opłat, bez konieczności rejestracji czy aktywacji.

Pobierz wtyczkę FiltRa za darmo link poniżej

Wtyczkę FiltR pobieramy ze strony GuDa Audio (Wielkość pobieranego pliku 8,4 MB)