Tek'it Audio 8kut 2Tek’it Audio zaprezentował damowy plugin 8kut 2, (aktualne wydanie oznaczono numerem 2.2) stanowiący aktualizację dla 8-pasmowego cluttera w formacie VST (teraz również w wydaniu AU działającym pod systemem Mac OS).

Pierwsze wydanie opracowane zostało za pomocą SynthEdita. Wygląda jednak na to, że producent na dobre porzucił tę platformę i zabrał się za kodowanie wtyczek od podstaw. Ciekaw jestem, która wtyczka zaprogramowana wyłącznie na potrzeby 32-bitowych środowisk przejdzie powtórny remont.

8kut 2 to dość niezwykły filtr (nigdy wcześniej nie widziałem podobnego rozwiązania). Odcinanie poszczególnych częstotliwości odbywa się poprzez wciśnięcie jednego z 8 przycisków obecnych na panelu wtyczki. W stosunku do pierwowzoru plugin pozbawiony został filtrów zero-delay, dzięki czemu ostateczne brzmienie jest zdecydowanie lepsze.

Prezentowany plugin sprawdzi się w zastosowaniach Live, ten powinien przypaść do gustu w szczególności DJ-om pracuącym na scenie.

Na pokładzie znajdziemy 40 gotowych presetów, które tak naprawdę nie są przydatne z uwagi na bardzo prostą obsługę i możliwości kreowania własnego brzmienia.

 

tekitaudio_8kut2n

8kut 2 pobieramy za darmo przechodząc na stronę: Tek’it Audio (wielkość pobieranego pliku: 4,98 MB)