fullbucket Full Bucket Music prezentuje analogowy syntezator wtyczkowy Kern, który zaprojektowano w taki sposób, aby można nim było w pełni sterować za pomocą dowolnego standardowego sterownika MIDI.

No dobrze, ale o co dokładnie chodzi? Przecież niemalże każdą wtyczką można sterować za pomocą MIDI. Z pluginem Kern jest inaczej. Już na starcie Kern jest w pełni kompatybilny chociażby ze sterownikiem Oxygen 49.

Plugin posiada okrojoną ilość funkcji, przez co możliwa jest kontrola niemalże każdego parametru z poziomu klawiatury sterującej. Wtyczka dostarczana jest z dwoma dodatkowymi panelami użytkownika, różniącymi się ilością widocznych parametrów.

 fullbucketmusic kern

Najważniejsze wciąż pozostaje jednak brzmienie. I tutaj pozytywne zaskoczenie. Wtyczka brzmi NAPRAWDĘ świetnie. Lepiej mieć w ręku prosty syntezator, który brzmi niż wielkiego rozbudowanego potwora w formacie VST z cienkimi filtrami i oscylatorami, który nie nadaje się do niczego. Możliwości soniczne filtrów Kerna są zadziwiające – wszystkich niedowiarków odsyłam do wideo:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=HHBYqlRuNDE

 

Full Bucket już nie raz udowodnił, że potrafi pisać znakomite wtyczki. Przykładem jest tutaj Ragnarök. Moimi obecnymi faworytami pozostają jednak wtyczki Tyrell N6 oarz Charlatan (który ostatnio udostępniony został w wersji 2.0)

Kern pobieramy za darmo przechodząc na stronę Full Bucket Music (wielkość pobieranego pliku: 870 kb)