soundtoysBituosity przedstawia testowe wydanie pluginu MiGiC, którego zadanie polega na konwersji sygnału z gitary na komunikaty MIDI rejestrowane w dowolnym środowisku HOST. Plugin dostępny jest w formatach VST/AU i działa pod kontrolą systemów: Windows oraz Mac OS X.

Aktualne wydanie jest wydaniem testowym, a plugin znajduje się w fazie rozwojowej. Wersja beta jest dostępna całkowicie za darmo, jednakże po zakończeniu okresu testowego wtyczka dostępna będzie, jako produkt komercyjny.

Każdy, kto jednak zdecyduje się na testy i przekaże producentowi informacje o wykrytym choćby jednym błędzie, z automatu otrzymuje klucz aktywacyjny uprawniający do legalnego wykorzystania komercyjnego wydania jak i prawo do przyszłych aktualizacji.

soundtoys

Jak działa plugin?

„Nasłuchuje” danych wyjściowych z gitary elektrycznej i konwertuje je na nuty MIDI, które w dalszej perspektywie możemy wykorzystać do sterowania wybraną wtyczką. Trzeba przyznać, że system rozpoznawania wysokości nut działa bardzo precyzyjnie a latancja utrzymuje się na niebywale niskim poziomie 5 do 20 ms.

Zachęcam do zapoznania się z materiałem wideo obrazującym wtyczkę w akcji.

MiGiC pobieramy za darmo z poziomu strony: Bituosity (wielkość pobieranego pliku: 1.17 MB).

Źródło: Bituosity