j1000SampleScience udostępniła instrument oparty na gotowych próbkach SQ8ROM, stanowiący bezpłatną emulację syntezatora Ensoniq SQ-80.

SQ8ROM dostępny jest w formatach, VST, VST3 oraz AU, i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac.

Model SQ-80 to następca uwielbianego przez wielu syntezatora SQ-1, posiadający na swoim pokładzie dodatkowe 41 próbek waveform oraz szereg sprzętowych usprawnień. Instrument jest ciekawym źródłem klasycznych brzmień lat 80-tych (pady oraz brzmienia basu).

Koniecznie pobierz: bezpłatne wydanie wtyczki Drum Machine VST/AU firmy 99Sounds & SampleScience

Instrument dostarczany jest z pakietem 168 multisampli, do których dostęp uzyskujemy z poziomu wbudowanej przeglądarki. Barwy te można edytować z wykorzystaniem modulacji LFO oraz głośności obwiedni. Na pokładzie znalazł się również wbudowany efekt pogłosowy. Całość oparta jest na oprogramowaniu MaizeSampler.

fullbucket_phraser

Przy okazji warto wspomnieć, że ten sam producent nie tak dawno zaprezentował inny warty uwagi instrument wtyczkowy: Room Piano v2 z próbkami instrumentu KAWAI oraz wbudowanymi efektami vinyl, tape.

Bezpłatną kopię SQ8ROM, pobieramy przechodząc pod poniższy adres. Nie ma konieczności rejestracji czy aktywacji wtyczki.

SQ8ROM pobierzesz przechodząc pod adres SampleScience (wielkość pobieranego pliku 1 GB)