0aFirma iZotope udostępniła bezpłatne narzędzie pozwalające uzyskać efekt zdublowanego wokalu: Vocal Doubler. Wtyczka jest w pełni kompatybilna z formatami: VST, VST3, AU, oraz AAX i działa pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

Poznaj również: Bezpłatny plugin Ozone do poszerzania obrazu stereo firmy iZotope!

Ta odznacza się nowocześnie wyglądającym interfejsem oraz bardzo uproszczonym schematem kontroli. W jej centralnej części znalazł się pad XY odpowidzialny za jednoczesne ustawienie parametru separacji sygnału stereo oraz intensywności modulacji. Wartości numeryczne obu parametrów są widoczne w lewym dolnym rogu. Na pokładzie znajdziemy również gałkę opisaną jako MIX oraz przyciski SOLO oraz BYPASS.

izotope-vocal-doubler

Producent nie zdecydował się na zastosowanie grafiki wektorowej, przez co interfejs nie daje się skalować. Nie wpływa to negatywnie na pracę na monitorach o dużej rozdzielczości.

Testy dowodzą, że uzyskany efekt końcowy jest naturalny i warty wykorzystania. Wtyczka wymaga od nas aktywacji. Ta realizowana jest po uwczesnym zarejestrowaniu się na stronie producenta (link poniżej).

Vocal Doubler odsyłam na stronę iZotope (Wielkość pobieranego pliku 50.7 MB)