j1000Beat Magazine udostępnia wtyczkę Beat DRMR stanowiącą kolejną propozycję zgłoszoną do konkursu KVR Developer Challenge 2018 a prezentowaną na łamach vsti.pl. Aplikacja dostępna jest w formatach VST oraz AU i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW na komputerach klasy PC oraz MAC.

Beat DRMR zalicza się do kategorii odtwarzaczy próbek. Na pokładzie znalazły się gotowe brzmienia, których NIE MOŻNA zastąpić własnymi samplami. Dobra wiadomość jest taka, że na pokładzie znajdziemy aż 2136 próbek, na bazie których przygotowano 178 zestawów perkusyjnych.

 beat-drmr

Pochodzenie próbek? Arturia DrumBrute, Elektron Analog Rytm, JoMoX AirBase 99.

Poznaj również: bezpłatną bibliotekę sampli od Marco Scherera

Interfejs użytkownika zstanowi zestaw 16 padów z niezależną konfiguracją parametrów typu głośność, panorama, atak oraz opóźnienie. U dołu znajdziemy globalne parametry filtra, pogłosu, modulacji wysokości. Przeglądarka prezetów została zlokalizowana w górnej części interfejsu.

Najistotniejszą częścią samej wtyczki są oczywiście załączone próbki. Te zorientowane są na muzykę techno oraz gatunki polrewne. Ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Drobnym minusem jest fakt iż nie można łączyć próbek z różnych zestawów celem zbudowania własnego.

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji

Beat DRMR odsyłam na stronę KVR Audio (Wielkość pobieranego pliku 1.14 GB)