j1000Infected Sounds prezentuje wirtualny syntezator analogowy ukierunkowany na nowoczesną muzykę taneczną: Little-V. Ten bezpłatny instrument działa pod kontrolą systemu Windows. Mam wrażenie, że twórcy inspirowali się syntezatorem Novation K-Station, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę kwestię wyglądu oraz funkcjonalność.

K-Station był jednym z bardziej popularnych hardwerowych syntezatorów sprzed 15 lat. Obecni użytkownicy zdecydowaliby się na coś pokroju Arturia MicroBrute bądź jego droższy odpowiednik Arturia MiniBrute 2 czy bardziej zaawansowany Korg Prologue

 

bias-fx-le

Inspiracje inspiracjami jednakże Little-V jest zdecydowanie lepszy niż setki darmowych wirtualnych analogów dostępnych w sieci choć w kwesti jakości nie znajdziemy tutaj niczego odkrywczego. Nie twierdzę w ten sposób, że Little-V jest kiepskim instrumentem. Rzekłbym raczej że jest to standardowy plugin, nie wnoszący niczego nowego zwłaszcza, jeśli porównamy z takimi perełkami jak Tyrell N6, Fathom Mono, Cobalt.

Little-V przypomina mi plugin: Mini Bounce

Z uwagi na fakt, że tytułowy syntezator został napisany przy pomocy SynthMakera, dostępny jest wyłącznie w 32-bitowym formacie VST dla użytkowników systemu Windows.

Po Little-V odsyłam na stronę Infected Sounds (Wielkość pobieranego pliku 2,3 MB)