meldaproductionMeldaProduction zaprezentował narzędzie odpowiedzialne za rozmieszczanie sygnału stereo w panoramie: MSpectralPan. Plugin dostępny jest w formatach: VST, VST3, AU, oraz AAX i dostępny jest w na komputery klasy PC oraz Mac.

Poznaj również: MFreeformPhase od MeldaProduction darmowy przester VST4Free

MSpectralPan jest niejako korektorem panoramy. Interfejs bardzo przypomina korektor EQ, z suwakami pasma częstotliwości i analizatorem widma. Jednakże zamiast regulacji amplitudy każdego pasma częstotliwości, MSpectralPan może być użyty do zmiany panoramowania stereofonicznego zakresu częstotliwości. Jest to interesująca koncepcja, która może przydać się w sytuacjach, w których bardziej tradycyjne narzędzia do przesuwania nie dają rady.

Ponieważ plugin opiera swoje działanie na przetwarzaniu dźwięku w dziedzinie widmowej, możemy mieć do czynienia z lekkim opóźnieniem. Latęcję tę można zredukować poprzez zmniejszenie rozmiaru bufora, a tym samym obniżenie rozdzielczości widma. Trzeba się liczyć z tym, że niezależnie od tego jak niska będzie latecja, zawsze będzie występowała. Na szczęście większość cyfrowych stacji roboczych audio kompensuje tę niedogodność w sposób automatyczny.

mspectralpan

Interfejs użytkownika jest wystarczająco prosty, biorąc pod uwagę nieco zaawansowaną funkcjonalność wtyczki, chociaż na początku sekcja modulacji wydaje się nieco skomplikowana. Najważniejsze elementy sterujące są łatwe do rozgryzienia, a dostarczona instrukcja obsługi w formacie PDF dokładnie objaśnia wszystkie funkcje wtyczki, a jednocześnie zawiera kilka praktycznych wskazówek dotyczących użytkowania. \

Uwzględnione są również wszystkie standardowe dodatki do interfejsu MeldaProduction, z kilkoma skórkami do wyboru, wraz z przyciskiem randomizacji i wbudowanym menedżerem presetów. randomizacja opiera się na koncepcji "smart randomization", co oznacza, że wartości parametrów zawsze pozostaną w określonym zakresie, aby zapewnić najbardziej muzyczne efekty dźwiękowe.

Kolejną rzeczą, o której należy wspomnieć jeśli chodzi o firmę MeldaProduction jest to, że instalator jest nieco kłopotliwy, ponieważ zawiera wszystkie wtyczki w ramach jednego pliku. Proces instalacji online jest jednak znacznie szybszy, dlatego polecam tę drugą drogę.

Download

MSpectralPan pobieramy ze strony MeldaProduction (Wielkość pobieranego pliku 197 MB)