0aJBR Plugins udostępnił bezpłatne wydanie 8-głosowego efektu typu chór: JBR Chorus, w 32-bitowym formacie VST, pluginu działającego w środowisku Windows.

Pomimo iż w nazwie wtyczki użyto słowa „chorus”, jego możliwości są dużo bardziej zaawansowane i nie sprowadzają się wyłącznie do kształtowania chórków. Zachęcam do skorzystania z fabrycznych presetów, do których dostęp uzyskujemy z poziomu menadżera presetów.

Przeczytaj również: The best free chorus VST/AU plugins czyli najciekawsze darmowe efekty "chór"

 Jak już wspomniałem wyżej, efekt produkuje chór na bazie 8 głosów, każdy z niezależną regulacją wejścia/wyjścia, pogłosu w zakresie 0-100 ms, głębokości oraz panoramy. Poszczególne głosy można również wyciszyć. Prawdziwa zabawa rozpoczyna się, gdy zagłębimy sekcję modulacji. Modulatory dostępne są w postaci obwiedni LFO z możliwością wyboru pomiędzy sześcioma różnymi kształtami próbek waveform, oraz kontrolera dwukierunkowego typu XY. W przyszłych wydaniach producent obiecał wsparcie dla obwiedni ADSR. Sygnał wyjściowy możemy dodatkowo wzbogacić o górno- i dolno- przepustowe filtry. Plugin podczas typowej pracy współgra z tempem projektu.

Interfejs jest w pełni skalowalny a przede wszystkim bardzo schludnie zaprojektowany. Stylistycznie przypomina mi to Abletona Live. Jeśli jesteś jego użytkownikiem, podczas pracy z wtyczką poczujesz się jak w domu.

 jbl-chorus

Free Download (Wtyczkę pobieramy ze strony JBR Plugins. Link do pobrania poniżej.)

JBR Chorus pobieramy ze strony JBR Plugins (Wielkość pobieranego pliku 796 kB)