j1000Audio Vitamins prezentuje narzędzie Contra Free, będące darmowym wydaniem komercyjnego pakietu Contra ograniczonym funkcjonalnie (cena pełnej edycji: £40) na potrzeby miksowania działającego pod kontrolą systemów Windows oraz Mac OS w środowisku DAW jak Fl Studio. Darmowe wydanie oferuje jedynie 3 sloty na wtyczki (8 w wydaniu komercyjnym) oraz brak wsparcia dla pętli dłuższych niż 32 bary.

Jak działa wtyczka? W chwili pierwszego uruchomienia następuje przeskanowanie folderu VST Plugins (niestety nie ma możliwości wskazania folderu z wtyczkami VST do przeskanowania), na podstawie których następuje utworzenie wewnętrznej listy VST-eków. Następnie z listy tej wybieramy do trzech wtyczek po czym ustawiamy ich parametry. Następnie wciskamy przycisk Play w naszym DAWie aktywując pętle w Contra Free.

contra-free

 

Po krótkiej analizie plugin pozwala zdecydować które ustawienia wtyczki/wtyczek są najlepsze dla naszego miksu (np. które wtyczki powinny być aktywowane). Program w sposób automatyczny ustawia poziom wzmocnienia dla aktywnych slotów.

Przeczytaj również: Darmowy Blind Test VST plugin narzędziowy od HOFA

Plugin Contra Free pobieramy przechodząc na stronę Audio Vitamins (Wielkość pobieranego pliku: 22,2 MB)