uheu-he prezentuje odświeżoną wersję syntezatora wtyczkowego Podolski, który w oryginale dystrybuowany był na licencji magware a obecnie dostępny jest za darmo. Wtyczkę cechuje prostota, duża wydajność, wbudowany arpegiator/sekwencer oraz efekty chorusa i delay znane z pluginu Zebra VST. 

Odświeżona wersja Podolski VST dostarczana jest razem z dwoma skórkami do wyboru, poprawionym wsparciem dla MIDI, kompatybilnością z formatem VST3, 64-bitowym wsparciem, dodatkowymi presetami opracowanymi przez The Unshushable Coktor.  (w sumie 100 patchy).

uhe podolski

Dla tych, którzy mają pierwszy kontakt z powyższą wtyczką pragnę nadmienić, że jest to istna perełka pośród darmowych wtyczek VST. Pierwsza edycja wtyczki ujrzała światło dzienne w roku 2005 podczas targów Musikmesse i dystrybuowana była na łapach magazynu Keyboards Magazine (który do roku 2009 funkcjonował jako Sound & Recording Magazine). Wtyczka zniknęła ze sceny w 2009 by narodzić się ponownie w 2012 pod banderą firmy U-He. Wtedy to też producent zaprezentował Podolskiego w odświeżonych "szatach", kolekcją presetów skrojonych przez Howarda Scarra (człowieka odpowiedzialnego za pracę nad brzmieniami wtyczki U-He Zebra).

Plugin stanowi okrojoną wersję FilterscapeVA na bazie jednego oscylatora, filtra oraz obwiedni, dwóch LFO. Na pokładzie wtyczki znajdziemy znakomity moduł arpegiatora (podobny do tego z Zebry VST). Instrument jest bardzo przyjazny dla dzisiejszych procesorów - a co najważniejsze - brzmi znakomicie.

Firma U-He przyzwyczaiła nas do aktualizacji za co wielki plus, gdyż dzięki temu otrzymujemy kolejne zaktualizowane wydania wtyczek (nawet darmowych).

Aktualna wersja dystrybuowana jest w formacie VST3. Jest to swego rodzaju próba przetestowania aktualnego standardu wtyczek VST przed jego ostateczną implementacją na potrzeby komercyjnych projektów.

W tym miejscu należy również wspomnieć o w pełni skalowalnym interfejsie (możliwość zredukowania rozmiaró interfejsu do 70% wymiarów standardowych, czy dwukrotnego powiększenia).

Free Download

Plugin Pololski VST pobierzesz z poziomu menu downloads (kategoria vst instruments), bądź bezpośrednio klikając w ten link. (Wielkość pobieranego pliku 18,8 MB)