to40freewareHY-Plugins prezentuje kolejną darmową wtyczkę HY-Lofi, stanowiącą połączenie efektu typu przester oraz filtra działającego w jednym z wielu trybów.

Na piewszy rzut oka plugin wydaje zbyt prosty, jednakże producent zamplementował kilka ciekawych rozwiazań, które sprawiają, że ten jest naprawdę użyteczny i doskonale spradza się w swojej roli.

Po pierwsze mamy do wyboru dwa mechanizmy zabrudzania dzwięku – każdy z 3 różnymi ustawieniami jakościowymi. Połączenie tych ustawień oraz dostrojenie wartości za pomocą gałki bitcrushingu, daje szerokie spektrum możliwości w zakresie uzyskanego efektu finalnego.

Sekcja przesteru może działać niezależnie (w jednym z trzech trybów). Poziom zaimplementowanego przesteru możemy kontrolować za pomocą gałki Drive, natomiast jego brzmienie rysujemy przy pomocy trybu „shaping mode”.

Nawet, gdy przyjdzie Tobie na myśl ustawienie maksymalnej wartości gałki przesteru pierwotny sygnał ciągle jest do rozpoznania.

W końcowym etapie sygnał krztałtowany jest przez zestaw filtrów.

hyplugins_hylofi

Przy okazji warto wspomnieć że pod marką HY-Plugins ukrywa się Tadashi Suginomori. Na naszej stronie mięliśmy już okazję opisywać pluginy tegoż producenta. Nie tak dawno prezentowaliśmy plugin HY-Delay, a który znalazł się w zestawieniu najciekawszych wtyczek za rok 2015

Free Download

Plugin HY-Lofi pobieramy za darmo przechodząc na stronę HY-Plugins (Wielkość pobieranego pliku 3,06 MB)