talTogu Audio Line zaprezentował TAL-Reverb-4, najnowsze wydanie wtyczkowego efektu pogłosowego dystrybuowanego na licencji free w formatach VST/AU/AAX (Windows oraz Mac OS). Wtyczka opiera się na tym samym algorytmie, jaki zaimplementowany został na potrzeby wtyczki TAL-Sampler (komercyjny plugin w ofercie Togu Audio z możliwościami emulacji obwodu szeregu hardwerowych samperów – demo samplera pobieramy ze strony producenta. Ograniczenia sprowadzają się do generowanego białego szumu w 1-minutowych odstępach).

Wtyczka TAL-Reverb-4 jest bardzo dobrze zoptymalizowana i na pewno sprawdzi się jako efekt pogłosowy często wykorzystywany w nowoczesnej muzyce dance (EDM)

Interfejs wygląda czysto I schludnie, chociaż w mojej opinii jest nie co za mały. Obciążenie procesora waha się na poziomie 2%. Na pokładzie 6 parametrów, którymi możemy regulować. W aktualnym wydaniu nie znajdziemy żadnych gotowych ustawień (fabrycznych presetów). Te jednak nie są tutaj szczególnie potrzebne z uwagi na prostotę samego pluginu.

 

toguaudioline_talreverb4

 

TAL-Reverb-4 pobieramy za darmo przechodząc na stronę Togu Audio Line (wielkość pobieranego pliku: 4,67 MB)