autoswelllightPecheneg Audio FX prezentuje darmowy plugin AutoSwell Light, którego działanie rozpoczyna się w chwili pojawienia się sygnału audio na wejściu (input).

Plugin „nasłuchuje” sygnału audio na wejściu i stopniowo zwiększa poziom głośności, jak tylko wykryty zostanie impuls – co przekłada się na delikatny atak oraz efekt zgłaśniania (fade in). W rezultacie brzmienia perkusyjne mogą zabrzmieć bardziej miękko a gitara jak sprzypce. Podobny efekt można uzyskać za pomocą wtyczki Boss SG-1 guitar pedal.

 

autoswelllight

 

Interfejs wtyczki to tylko 4 parametry oraz przełącznik bypass. Najważniejszym regulatorem jest „czas” (ang. Time), który służy do ustawienia czasu narastania sygnału (fade in). Jego wartość regulować można w zakresie 0,01 – 10 sekund.

Plugin pobieramy bezpośrednio ze stronu producenta, bez konieczności rejestracji czy wpisywania się do newsletter. Pakiet instalacyjny to pojedynczy plik DLL, który należy przekopiować do katalogu z wtyczkami. Przy okazji warto wspomnieć, iż powyższa propozycja firmy Pecheneg Audio FX jest kolejną obok innego fantastycznego efektu Pecheneg Tremolo

AutoSwell Light pobieramy ze strony Pecheneg Audio FX (wielkość pobieranego pliku 1,4 MB).