Leslie Sanford - Sanford ReverbSanford Bass Tightener jest darmową propozycją wtyczki VST działającą w środowisku Windows w pełni kompatybilną z 64-bitowymi DAW-ami. Narzędzie opracowane przez Leslie Sanford służy do konwersji sygnłu polifonicznego na monofoniczny. Pozwala uwydatnić niskie częstotliwości obecne w przetwarzanym sygnale.

Plugin odznacza się intuicyjnym interfejsem, na pokładzie którego znajdziemy kilka dodatkowych parametrów kontroli, które rzadko kiedy spotkać można w podobnych wtyczkach (odcięcie filtra, redukcja panonamy stereo w oparciu wybrane częstotliwości itd.)

Producent daje również użytkownikowi możliwość panowania nad parametrem nachylenia filtra (filter slope), co przekłada się na uzyskanie mniej/bardziej gwałtownych odcięć pomiędzy dwoma pasmami czętotliwości. Mówiąc prościej wtyczkę możemy wykorzystać w charakterze filtra dolnoprzepustowego oraz prostego 2-pasmowego korektora.

sanford_basstightener

Jeśli uważnie śledzisz informacje zamieszczane na stronie vsti.pl, na pewno zauważyłeś, iż ostatnimi czasy opisywaliśmy kilka podobnych pluginów M/Ster Balance czy A1StereoControl

Trzeba zauważyć, że firma Leslie Sanford nie więcej jak miesiąc temu zaprezentowała inny darmowy plugin Sanford Delay

Bass Tightener pobieramy za darmo przechodząc na stronę: Leslie Sanford (wielkość pobieranego pliku: 1,074 MB).