http://www.audacityteam.org/Jedna z co popularniejszych bezpłatnych aplikacji do edycji plików audio: Audacity została zaprezentowana w nowej odsłonie (aktualne wydanie v.2.2.1). Dwie najistotniejsze zmiany to: zupełnie odświeżony interfejs oraz możliwość odtwarzania plików MIDI. Audacity nie posiada swojego odpowiednika w postaci wydania płatnego (zatem program nie jest celowo pozbawiony wybranych funkcjonalności). Ciekawostką jest to, że w chwili powstania była to pierwsza bezpłatna aplikacja tego typu na rynku.

Sprawdź również: GoldWave v 6.30 ciekawy edytor sampli audio

Aktualizacja, w ramach której wprowadzono możliwości odtwarzania plików MIDI przybliża program do tych z kategorii DAW - digital audio workstation. Wprawdzie nie odnajdziemy tutaj wsparcia dla instrumentów VST, nie oznacza to jednak, że tego nie można się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Użytkownik otrzymał dodatkowo możliwość skorzystania do wyboru z czterech różnych skórek (graficznych nakładek). W przyszłości możemy się spodziewać wsparcia dla skórek opracowanych przez fanów Audacity.

 audacity-dark-theme

 

Program Audactity pobieramy ze strony projektu: Audacity bądź z naszego działu downloads (sekcja Audio Editors) (Wielkość pobieranego pliku 19.34 MB)