Martin Luders - PG8x -znakomita wtyczka VSTMartin Lüders prezentuje pełne wydanie znakomitej emulacji legendarnego syntezatora analogowego Roland JX-8P: PG8X v2.0. Wtyczka dostępna jest 32-bitowej oraz 64-bitowej wersji VST/AU i działa pod kontrolą systemów: Windows oraz Mac OS. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż plugin w naszym zestawieniu na najlepsze wtyczki za VST za rok 2015 uplasował się na 4 pozycji.

Aktualne wydanie (w porównaniu do wersji zaprezentowanej w roku 2011) zostało napisane w języku C++ i posiada odmieniony interfejs użytkownika (zdjęcie poniżej), który zaprojektował jeden z użytkowników społeczności KVR Audio. Ostateczna wersja, nad którą ciągle trwają pracę będzie różnić się od aktualnej lekko zmodyfikowanym interfejsem oraz drobnymi zmianami w działaniu obwiedni ADSR. Autor załączy również szczegółową instrukcję obsługi.

W mojej ocenie jest to jeden z 3 najlepszych darmowych wirtualnych analogów dostępnych na rynu obok wtyczek: Charlatan firmy BlauKraut Engineering oraz syntezatora Tyrell N6 firmy U-He.

martinluders pg8x

[Aktualizacja: 17-05-2016] Po kilku latach prac i rozwoju w końcu światło dzienne ujrzało stabilne wydanie wtyczki PG8X v2.0. Jak oświadczył autor, wtyczka w aktualnym kształcie jest na tyle stabilna że oficjalnie można zmienić jej status. Nie oznacza to jednak, że plugin jest absolutnie bez błędów. Te jednak są na tyle drobne, że zostaną naprawione z przyszłymi aktualizacjami, które nie będą jednak miały wpływu na ogólny kształt pluginu. Producent nba potrzebę stabilnej wersji Pg8x v2.0 opracował również stronę WWW

Prezentacja możliwości sonicznych: https://soundcloud.com/iu-gob/pg-8xguitarrabajo_demo

Wtyczkę PG8X pobierzesz za darmo przechodząc na stronę z tego linka (wielkość pobieranego pliku: 1.36 MB)