Togu Audio Line - TAL-Noisemaker TAL-NoiseMaker, to kolejny darmowy syntezator w postaci wtyczki ze stajni Togu Audio Line. Dokładniej mówiąc, TAL-NoiseMaker to ulepszona wersja wtyczki TAL-Elek7ro oparta na kompletnie nowym silniku, co przełożyło się na użyteczność jak i jakość generowanego brzmienia. Syntezator dostarczany jest z własnym blokiem efektów na który składają się: reverb, chorus, oraz prosty bit crusher. Z poziomu wyświetlacza odczytamy wartości ustawień gałek oraz suwaków, co przekłada się na większą kontrolę instrumentu.

 

toguaudioline_tal-noisemaker

TAL-NoiseMaker został wyposażony w nowe typy filtrów, których nie znajdziemy w TAL-Elek7ro (dolnoprzepustowy rezonansowy filtr o stopniu nachylenia 6 dB, notch filtr). Dodatkowym atutem będzie poprawiona amplituda obwiedni ADSR (sprawdzi się w szczególności podczas generowania brzmień typu pad). Wtyczka dostarczana jest z 128 gotowymi ustawieniami własnymi (80 presetów wykręconych zostało przez Franka Neymanna.

Pełna specyfikacja wtyczki na stronie producenta.
Wtyczkę znajdziesz w naszym dziale downloads (sekcja vst instruments) jak i na stronie producenta.
[Aktualizacja 04-10-2010] W naszym dziale zamieściliśmy zaktualizowaną wersję wtyczki TAL-NoiseMaker oznaczoną numerem 2.10.

  • Wprowadzono zmiany do interfacu wtyczki
  • Zaktualizowano edytor obwiedni
  • zapewniono pełną kompatybilność brzmień z wcześniejszych wersji
  • Graphical envelope editor with several destinations (version 2.00).

która opracowana została przy użyciu sequencera Renoise 2.5, na kanale master zastosowano bus kompresor. Utwór powstał w oparciu o 14 instancji wtyczki Noisemaker v1.03b. Dodatkowo na potrzeby przezentacji wykorzystano 3 instancje wtyczki TAL Dub III delay
[Aktualizacja 20-10-2010] W naszym dziale zamieściliśmy zaktualizowaną wersję wtyczki TAL-NoiseMaker oznaczoną numerem 2.50. Najważniejszą zmianą jest usunięcie błądu polegającego na zamrażaniu interface wtyczki podczas pracy z wieloma instancjami na raz.
[Aktualizacja 06-11-2010] W naszym dziale zamieściliśmy zaktualizowaną wersję wtyczki TAL-NoiseMaker oznaczoną numerem 2.56
Wprowadzone zmiany przełożą się na większą kompatybilność wtyczki podczas wykorzystania jej w różnych programach typu host. wsparcie dla opcji "All notes off" powinno rozwiązać problem zawieszania się nut w chwili zatrzymania odtwarzania.
[Aktualizacja 01-12-2010] W naszym dziale zamieściliśmy zaktualizowaną wersję wtyczki TAL-NoiseMaker oznaczoną numerem 2.57. Aktualizacja związana jest z poprawieniem działania opcji MIDI learn.
[Aktualizacja 18-06-2011] W naszym dziale zamieściliśmy zaktualizowaną wersję wtyczki TAL-NoiseMaker oznaczoną numerem 3.10. Najważniejszą zmianą w stosunku do ostratniej wersji jest wbudowanie w aplikację zestwu trzech filtrów.

[Aktualizacja 23-01-2012] W naszym dziale zamieściliśmy zaktualizowaną wersję wtyczki TAL-NoiseMaker oznaczoną numerem 3.31, która to wzbogacona została o filtr ala Moog
Aktualna wersja jak zwykle w naszym dziale downloads (sekcja vst instruments).

[Aktualizacja: 18-10-2016] Dość długo nieaktualizowana wtyczka TAL NoiseMaker w końcu doczekała się odświeżenia. Aktualne wydanie oznaczone numerem 4.1 jest do pobrania ze strony producenta.
Źródło: Togu Audio Line