W aktualnym wydaniu biblioteka próbek zajmuje (w najbardziej rozbudowanej wersji) ponad 250 GB co przekłada się na 8000 barw. Producent deklaruje, że większość z nich to nowy materiał. Wszystkie brzmienia streamowane są bezpośrednio z dysku twardego. Te można dodatkowo poddać edycji. Spoglądając na interfejs nie da się nie zauważyć nowego interfejsu. Na pokładzie znalazło się aż 70 różnych efektów. Instrument w trybie LIVE w pełni integruje się z kontrolerami z serii iRig Keys I/O.

Ten odtwarzacz gotowych próbek dostępny jest w trzech wersjach :

  • SampleTank 4 SE (ponad 30 GB, ponad 2000 barw),
  • SampleTank 4 (ponad 100 GB, ponad 6000 barw)
  • SampleTank 4 MAX (ponad 250 GB, ponad 8000 barw).

Przeczytaj również: Ik Multimedia - SampleTank 3.5 + dodatkowe banki brzmień

Odświeżony interfejs graficzny tradycyjnie daje dostęp do różnych zakładek/podstron umożliwiających obsługę poszczególnych sekcji i funkcji. Nowa przeglądarka presetów pozwala wygodnie wybierać barwy w oparciu o różne kryteria. Także praca z wieloma barwami została usprawniona dzięki oknu Layer, w którym możemy wygodnie zmieniać ustawienia warstw czy punktów podziału dla maks. 16 barw.

SampleTank 4 wykorzystuje aż trzy „silniki” syntezy (STRETCH, Pitch-Shift/Time-Stretch, Resampling) i charakteryzuje się 16-częściowym Multitimbral.

Program udostępnia tez 16 oddzielnych wyjść stereo. Zaawansowana edycja barw możliwa jest dzięki dostępowi do filtrów, obwiedni czy oscylatorów, a także ustawień polifonii czy Portamento.

Ceny oraz dostępność:

SampleTank 4 może pracować jako wtyczka VST/AU/AAX oraz Standalone. Program wymaga komputera z 64-bitowym systemem Windows (7/8/10) lub macOS (10.10 lub nowszy).

Ceny:

  • SampleTank 4 SE: 149.99 EUR

  • SampleTank 4 – 299.99 EUR,

  • SampleTank 4 MAX – 499.99 EUR.

Bezpłatna aktualizacja z SampleTank 3 obejmuje osoby, które zakupiły wtyczkę po 13 listopada 2018 roku.

Źródło: http://www.ikmultimedia.com/