the bestNie ustajemy w prezentowaniu kolejnych zestawień w ramach wirtualnego studia na bazie darmowego oprogramowania VST. Na potrzeby dzisiejszego zestawienia prześwietliliśmy wszystkie darmowe wtyczki z grupy wokoderów (freeware vocoders) w formacie VST. Te zaliczamy do najczęściej wykorzystywanych.

Jeśli jesteś fanem grupy Daft Punk koniecznie sprawdź poniższe propozycje.

Lista darmowego oprogramowania w postaci wtyczek typu wokoder:

syncoder32

TAL-Vocoder to mój numer jeden. Bardzo łatwy w skonfigurowaniu, z bogatymi możliwościami silnika brzmieniowego (brak konieczności integracji z innymi wtyczkami).

Kolejna propozycje płynie od Arguru Voyager. W zamyśle jest to pełny syntezator z modułem wokodera. Jak brzmi? Znakomicie. Problemem może być jego użytkowanie zwłaszcza dla niedoświadczonych użytkowników. Jednakże warto przetestować ten plugin. Jeżeli skórka Voyagera nie przypadła Tobie do gustu, pobierz alternatywną

Talkbox oraz Vocoder firmy mda również brzmi bardzo dobrze. Plugin należy do leciwych instrumentów jednakże nadal wykorzystywany jest przez wielu producentów. Jako źródło warto wykorzystać gitarę.

VocoveeTolcbocs oraz PiF Vocoder to kolejne propozycje, które warto przetestować, choć osobiście nie korzystam z nich bardzo często.

Na koniec pozostawiłem wtyczkę Syncoder 32, która w odróżnieniu od innych nie może zostać wykorzystana w czasie rzeczywistym.

To wszystko na dziś. Życzę dużo zabawy oraz owocnej pracy.

Zachęcam do dzielenia się linkiem do powyższego tekstu na portalach społecznościowych, forach audio czy własnej stronie.