the bestW dzisiejszym dniu w ramach cyklu tekstów poświęconych budowaniu wirtualnego studia na bazie darmowego oprogramowania VST katalog z darmowymi wtyczkami uzupełniamy o listę najlepszych wtyczkowych emulatorów wzmacniaczy gitarowych (free guitar amp sim VST/AU) dostępnego w formacie VST/AU i działającego pod kontrolą systemów Windows oraz Mac.

Jeszcze kilka lat temu uzyskanie przyzwoitego brzmienia gitarowego bez wykorzystania rzeczywistego wzmacniacza było wręcz nieosiągalne. Aktualnie jest wręcz odwrotnie. Na rynku mamy wiele wtyczek emulujących brzmienia popularnych wzmacniaczy gitarowych niemalże do perfekcji.

Poniższą listę podzieliłem na dwie części: główną oraz dodatkową zawierającą wtyczki godne uwagi:

Dodatkowe propozycje, które warto przetestować: AradazAmp2Brackenbury-1 Tube Amplifier, British Valve Custom, Combo, Cortex Stack, Saro, SoftAmp GTSoldano SLO-X88, Tube Amp.

HyBrit oraz SoloC należą do moich numer jeden. Czego by nie mówić propozycje ze stajni LePou Plugins brzmią absolutnie fantastycznie.

 hybrit_lepou

 

HyBrit producenta Poulin Amplification.

TSE X50 producenta TSE Plugins jest emulacją wzmacniacza gitarowego Peavey 5150+ i cechuje się znakomitym brzmieniem. Pomimo, iż plugin jest nadal w wersji beta, nie wpływa to na pracę co nie zmienia faktu, że aplikacja jest zasobożerna.

tse_x50_b3

TSE X50 producenta TSE Plugins.

Plektron wykonał kawał dobrej roboty opracowując plugin Guitar Amp 2. Warto sprawdzić

guitar-amp-2-plektron

Guitar Amp 2 producenta Plektron.

NRR-1 oraz The Anvil to dwie kolejne znakomite propozycje firmy Ignite Amps.

ignite_amps_nrr-1

NRR-1 producenta Ignite Amps.

AcmeBarGig przez lata szlifował swoje umiejętności programistyczne i tak zrodził się Shred – kolejna propozycja godna uwagi.

ShredHead-copy

Shred producenta AcmeBarGig.

Amplitube 3 FREE, Guitar Rig 5 Player oraz POD Farm™ FREE stanowią darmowe wydania dobrze znanych komercyjnych kombajnów z logo NI

Guitar-rig-5-player

Guitar Rig 5 Player producenta Native Instruments.

 

To wszystko na dziś. Życzę dużo zabawy oraz owocnej pracy.

Zachęcam do dzielenia się linkiem do powyższego tekstu na portalach społecznościowych, forach audio czy własnej stronie.