the bestRozpoczynamy serię tekstów poświęconych budowaniu wirtualnego studia na bazie darmowego oprogramowania VST. W dniu dzisiejszym na tapetę bierzemy darmowe narzędzia odpowiedzialne za korekcję wysokości (autostrojenie) the best free pitch correction (Auto-Tune) plugins działające pod systemami Windows oraz Mac.

W tej kategorii nie znajdziemy wielu darmowych rozwiązań. Te, które są dostępne posiadają całkiem niezłe możliwości, i pozwalają uzyskać efekt zbliżony to tego, który znamy z komercyjnego pluginu Anaras AutoTune zupełnie za darmo.

 

Lista darmowego oprogramowania do korekcji wysokości dzwięku

Oto naciekawsze darmowe propozycje:

  • GSnap producenta GVST (Windows)
  • KeroVee producenta g200kg (Windows)
  • MAutoPitch producenta MeldaProduction (Mac, Windows)

GSnap jest pierwszą darmową alternatywą dla pluginu Auto-Tune, którą prezentujemy na łamach powyższego tekstu. Wtyczka jest bardzo dobrze zaprogramowana i posiada zestaw ciekawych funkcjonalności. Plugin jest prosty w użyciu, jednakże pierwszy kontakt oraz próba właściwego ustawienia może okazać się nielada wyzwaniem.

gvst gsnapvst

KeroVee to kolejny przykład darmowego narzędzia służącego poprawie “fałszów”. Ostatnia aktualizacja wzbogaciła wtyczkę o algorytm Pitch Graph. Dodatkowe informacje na temata KeroVee zamieszczamy w tym tekście.

g200kg_kerovee

MAutoPitch wygląda na użyteczny plugin chociaż nadal nie udało mi się go poprawnie przetestować. Działa w pełni automatycznie i odznacza się przyjemnym interfejsem.

meldaproduction_mautopitchvst

Inną alternatywą, która nie znalazła się na powyższej liście, ale jest godna przetestowania to propozycja Tomego Barana - Autotalent, z możliwością wykorzystania pluginu z poziomu edytora audio Audacity.

To wszystko na dziś. Życzę dużo zabawy oraz owocnej pracy.

Zachęcam do dzielenia się linkiem do powyższego tekstu na portalach społecznościowych, forach audio czy własnej stronie.