the bestW dzisiejszym tekście w ramach budowania wirtualnego studia na bazie darmowego oprogramowania VST prezentujemy wtyczki służące destrukcji brzmienia (the best free bitcrusher software) VST/AU działające pod systemami Windows oraz Mac.

Wtyczki typu bitcrusher zaliczane są do specyficznych pluginów, i są bardzo proste w działaniu. Ich głównym zadaniem jest redukcja jakości sygnału audio (jego degradacja).

To, co należy zauważyć to spore różnice w uzyskanym brzmieniu przy zastosowaniu różnych pluginów tego samego przeznaczenia co jest najprawdopodobniej spowodowane zastosowaniem różnych algorytmów. Część wtyczek dostarczana jest z dodatkowymi funkcjonalnościami, jak możliwość redukcji częstotliwości próbkowania itp.

Lista darmowego oprogramowania do destrukcji brzmienia

Poniżej lista najciekawszych wtyczek:

Moim numerem jeden jest wtyczka CMT Bitcrusher. Sprawdza się w większości przypadków.

 cmt_bitcrusher

Jeżeli szukasz bardziej wyrafinowanego efektu, polecam plugin TimeMachine - emulujący efekty E-mu SP-1200. W szczególności dobrze współpracuje z próbkami perkusyjnymi

 tb_timemachine

No dobrze a co z wtyczkami typu multiband bitcrusher? Tutaj zachęcam do zapoznania się w pluginami: Multiband Bitcrusher I oraz thrummaschine.

 delamancha_thrummaschine.gif

I jeszcze jedna propozycja D-BD/SR-D2 dystrybuowana swego czasu przez Antona Savova (aktualnie już nie dystrybuowany). Świetny bitcrusher z wbudowanym filtrem, kompresorem itd.

 antonasavova_DBD_SRD2

Zachęcam do dzielenia się linkiem do powyższego tekstu na portalach społecznościowych, forach audio czy własnej stronie.