0aFirma iZotope udostępniła bezpłatne narzędzie pozwalające uzyskać efekt zdublowanego wokalu: Vocal Doubler. Wtyczka jest w pełni kompatybilna z formatami: VST, VST3, AU, oraz AAX i działa pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

Poznaj również: Bezpłatny plugin Ozone do poszerzania obrazu stereo firmy iZotope!

Ta odznacza się nowocześnie wyglądającym interfejsem oraz bardzo uproszczonym schematem kontroli. W jej centralnej części znalazł się pad XY odpowidzialny za jednoczesne ustawienie parametru separacji sygnału stereo oraz intensywności modulacji. Wartości numeryczne obu parametrów są widoczne w lewym dolnym rogu. Na pokładzie znajdziemy również gałkę opisaną jako MIX oraz przyciski SOLO oraz BYPASS.

izotope-vocal-doubler

Producent nie zdecydował się na zastosowanie grafiki wektorowej, przez co interfejs nie daje się skalować. Nie wpływa to negatywnie na pracę na monitorach o dużej rozdzielczości.

Testy dowodzą, że uzyskany efekt końcowy jest naturalny i warty wykorzystania. Wtyczka wymaga od nas aktywacji. Ta realizowana jest po uwczesnym zarejestrowaniu się na stronie producenta (link poniżej).

j1000Beat Magazine udostępnia wtyczkę Beat DRMR stanowiącą kolejną propozycję zgłoszoną do konkursu KVR Developer Challenge 2018 a prezentowaną na łamach vsti.pl. Aplikacja dostępna jest w formatach VST oraz AU i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW na komputerach klasy PC oraz MAC.

Beat DRMR zalicza się do kategorii odtwarzaczy próbek. Na pokładzie znalazły się gotowe brzmienia, których NIE MOŻNA zastąpić własnymi samplami. Dobra wiadomość jest taka, że na pokładzie znajdziemy aż 2136 próbek, na bazie których przygotowano 178 zestawów perkusyjnych.

 beat-drmr

Pochodzenie próbek? Arturia DrumBrute, Elektron Analog Rytm, JoMoX AirBase 99.

Poznaj również: bezpłatną bibliotekę sampli od Marco Scherera

Interfejs użytkownika zstanowi zestaw 16 padów z niezależną konfiguracją parametrów typu głośność, panorama, atak oraz opóźnienie. U dołu znajdziemy globalne parametry filtra, pogłosu, modulacji wysokości. Przeglądarka prezetów została zlokalizowana w górnej części interfejsu.

Najistotniejszą częścią samej wtyczki są oczywiście załączone próbki. Te zorientowane są na muzykę techno oraz gatunki polrewne. Ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Drobnym minusem jest fakt iż nie można łączyć próbek z różnych zestawów celem zbudowania własnego.

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji

j1000Full Bucket Music udostępnił bezpłatną wtyczkę syntezatora MPS. Jest to tym samym kolejna propozycja zgłoszona do konkursu KVR Developer Challenge 2018 a prezentowana na łamach vsti.pl.

Nazwa instrumentu to skrót od “Musical Parameter Synthesizer”. Wtyczka cechuje się bardzo prostym interfejsem. Na pokładzie znajdziemy kilka dostępnych suwaków oraz kontrler XY. Instrument posiada 4 źródła dźwięku (drewno, szło, metal, smyczki).

 Przeczytaj również: ModulAir bezpłatny syntezator modularny od Full Bucket Music

fbm-mps

 

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji

0aSmaolab zaprezentował bezpłatny efekt typu przester: Tarabia Distortion. Plugin oparto na dwóch różnych algorytmach. Pierwszy z nich produkuje ciężki efekt przesteru, podczas gdy drugi znacznie łagnodnieszy, znany jest z syntezatorów firmy Yamaha produkowanych w latach 80-tych.

Poznaj również: Najlepsze bezpłatne efekty typu przester w formatach VST/AU

 tarabia-distortion

Obsługa banalna, z uwagi na dostępność tylko trzech parametrów. Kolorowy interfejs nie jest szczególnie przyjazny naszym oczom. Nie stanowi to jednak przeszkody oraz nie wpływa na użytkowanie.

Plugin pobieramy bez opłat z poniższego linka. Niezbędne będzie zarejestrowanie się na stronie producenta. Na stronie znaleźć można również kilka innych wtyczek (większość w formacie M4L, działających pod Abletonem Live). Przy opracowaniu wtyczki deweloper wykorzystał bibliotekę Dplug firmy Auburn Sounds, znanego z wtyczek  Graillon 2 czy Couture.

0aYoulean zaprezentował zaktualizowane wydanie wtyczki Youlean Loudness Meter 2, narzędzia pomiarowego dostępnego w formatach: VST2, VST3, AU, oraz AAX i działającego na platformach PC oraz Mac. Wtyczka dostępna jest w dwóch wariantach: Free oraz Pro (wycenionej na kwotę 27 dolarów).

Youlean Loudness Meter 2 to ulepszone wydanie wtyczki Youlean Loudness Meter, a która uplasowała się na pierwszym miejscu w ramach konkursu KVR Developer Challenge 2016. W ramach aktualizacji otrzymujemy w pełni skalowalny interfejs, nową szatę graficzną, możliwość eksportu ustawień do PDF i wiele innych

Przeczytaj również: Dead Duck Deducktion syntezator VST (KVRDC18)

youlean-loudness-meter

Bezpłatne wydanie Youlean Loudness Meter 2 oferuje wsparcie dla pracy w trybach: mono, stereo, oraz dookulnym 5.1 channel oraz umożliwia prowadzenie pomiarów i wskazań: LU, INT, TP, LRA, oraz PLR

 

Wersja Pro posiada zestawy gotowych persetów, zoptymalizowanych pod kątem portali streamingowych (YouTube, Spotify, Apple Music, oraz Tidal).

Wtyczkę Youlean Loudness Meter pobieramy z poniższej strony:

j1000Dead Duck Deducktion to bezpłatny analogowy wirutalny syntezator w formacie VST, działający pod kontrolą popularnych apliakcji typu DAW w środowisku Windows. Jest to jedna z 24 propozycji zgłoszona w ramach tegorocznej edycji KVR Developer Challenge 2018.

Wielu użytkowników uważa, że tego rodzaju wtyczki są nudne. Mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat. Wirutalne analogi odznaczają się interesującym brzmieniem. Nie da się ukryć, że moim numerem 1 nadal pozostaje Charlatan razem z PG8X. Teraz do tej dwójki z powodzeniem dołącza kolejny - tytułowy Dead Duck Deducktion.

Panel instrumentu podzielony został na dwie części. Górna, w której znajdziemy oscylator, filtr, obwiednię ADSR, cztery filtry LFO. W dolnej części znajdziemy matrycę matrix oraz sekcję efektów. Pomimo mnogości regulatorów interfejs jest bardzo dobrze zorganizowany a zastosowany schemat kolorów przyjemny dla oka, a przede wszystkim czytelny.

Brzmienie, być może nie wciśnie Cię w fotel, jednakże jest niezłe. Produkcja głębokich basów, barw instrumentów smyczkowych czy padów nie powinna stanowić problemu.

Pierwszy kontakt z oprogramowaniem firmy Dead Duck Software mięliśmy podczas prezentacji pakietu Dead Duck Effects, przygotowanego na potrzeby typowych zadań związanych z miksingiem. Pakiet przypomina wiekowy już zestaw klasycznych wtyczek Kjaerhus.

dead-duck-deducktion

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji

j1000Firma J1000 udostępnia bezpłatną wtyczkę w postaci wielopasmowego kompresora i saturatora MCS6, w formacie VST działającą w 32-bitowych środowiskach. Narzędzie jest bardzo zaawansowane i przeznaczone dla cobardziej doświadczonych użytkowników, dla których istotna jest precyzja. Niezaznajomieni mogą bardzo szybko dokonać degradacji brzmienia co nie jest efektem zamierzonym.

Poznaj również: Filterjam bezpłatny wielopasmowy filtr VST/AU firmy AudioThing

 

j1000-mcs6

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji

fullbucketProducent wtyczek Full Bucket Music udostępnił testowe wydanie modularnego syntezatora ModulAir, w formatach VST oraz AU kompatybilnego z popularnymi aplikacjami typu DAW np. Fl Studio. Instrument zbudowano z 31 różnych modułów. Maksymalnie możemy skorzystać z 18 klocków podczas budowania patchy. Polifonia instrumentu to aż 64 głosy. Instrument posiada wsparcie dla funkcji MIDI learn.

Bezpłatna alternatywa w postaci syntezatora modularnego?: VCV Rack Modular Synthesizer

modulair-beta

Poznaj również inne wtyczki producenta Full Bucket Music:

Projektowanie interfejsu syntezatora modularnego to wielkie wyzwanie, w szczególności, jeśli chce się w pełni oddać naturę instrumentu przy zachowaniu logiczności oraz intuicyjnści. Trzeba pogratulować producentowi, gdyż zadanie to udało mu się zrealizować w 100 %. Nie znajdziemy tutaj wirtulanych kabli, a całość oparto o kolorowe schematy oraz menu kontekstowe. Oznaczenia poszczególnych parametrów są czytelne a podatność pluginu na cykle CPU zaskakująco niska.

Jakość brzmienia jest całkiem dobra, jednakże należy pamiętać, że tego typu instrumenty wykrzystywane są do kreowania co bardziej skomplikowanych sekwencji czy rozbudowanych barw.

Testowe wydanie pobieramy bez jakichkolwiek opłat ze strony producenta (link poniżej). Nie ma konieczności zakładania konta czy aktywowania pluginu.

0aProducenci UJAM oraz AVID rozdają bezpłatnie wtyczkę z akustycznymi brzmieniami perkusyjnymi Virtual Drummer PHAT (o wartości $79). Oferta ważna tylko do 10 września 2018. Plugin dostępny jest w formatach VST, AU, oraz AAX.

PHAT działa w oparciu o gotowe próbki. Wbudowane zestawy sprawdzą się w szerokim spektrum gatunków muzycznych a w szczególności w ścieżkach muzyki hip-hop, breakbeat, pop oraz rock. Na pokładzie znajdziemy aż 720 wzorów perkusyjnych w 30 różnych stylach.

Trzeba przyznać, że interfejs wygląda bardzo nowocześnie. Jest bardzo intuicyjny pozwalając na edycję brzmienia w bardzo szerokim zakresie.

Przeczytaj również: Sitala bezpłatny sampler perkusyjny od firmy Decomposer VST4Free

virtual-drummer-phat

Pierwotnie instrument wyceniono na kwotę 79 dolarów. Aktualnie można pozyskać go zupełnie bez opłat. Aby móc cieszyć się tytułowym pluginem wymagana jest jego rejestracja. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę producenta (link poniżej) i wypełnić formularz rejestracyjny a podczas pierwszego uruchomienia dokonać autoryzacji.

uheFirma U-He udostępniła publicznie wersję RC lini opóźniającej Colour Copy. Plugin dostępny jest w formatach VST, VST3, AU, oraz AAX i działa pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

Colour Copy pierwotnie zapowiedzialny został jako Superbooth 2018. Tytułową wersję można testować do 14 sierpnia 2018. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z wydaniem testowym, należy pamiętać, że plugin może działać niestabilnie. To uruchomienia wtyczki niezbędny będzie klucz (serial number).

Nazwa użytkownika: beta tester

Numer seryjny: B1UPT-DTNQ-AA9M-5XQ6-VKTA

Szukasz alternatywy? Pobierz bezpłatne wydanie efektu Cocoa Delay VST firmyTesselode 

uhe_colourcopy

Premiera wersji stabilnej: 14 sierpień 2018

0aSampleson udostępnił bezpłatne wydanie wtyczki Electrix, z brzmieniami elektrycznego piana. Instrument dostępny jest w formatach VST oraz AU i jest w pełni kompatybilny komputerami klasy PC oraz Mac. Producent serwuje również wersję Standalone.

Mamy tutaj do czynienia z cyfrową emulacją instrumentu Hohnera Electra Piano T (nie są to gotowe próbki. Wg informacji na stronie autora praca nad wtyczką zajęła aż 1200 godzin.

Poznaj również: Najlepsze emulacje hardwerowych syntezatorów w postaci VST

electrix-piano

Na plus prosty i przejrzysty, dobrze zaprojektowany interfejs, z poziomu którego ustawimy przesunięcie w fazie czy wibrato.

Chociaż nie miałem możliwości porównania z pierwowzorem to muszę przyznać, że plugin brzmi znakomicie. Kiedy trzeba zagra agresywnie, a kiedy nie, bardziej miękko. Finalne brzmienie stanowi swego rodzaju miks klasycznego FM piana oraz Wurlitzera.

Wtyczkę Electrix pobieramy bez opłat ze strony producenta (link poniżej).