Izotope Ozone - Ozone 4.0 zapowiedźFirma iZotope rozdaje BEZPŁATNIE wtyczkę przeznaczoną do miksingu Neutron Elements (o wartości $129). Oferta ważna jest przy zakupie dowolnego programu za kwotę minimum 1 dolara (ważna tylko do 30 listopada 2018).

Neutron Elements to okrojone wydanie wtyczki Neutron Professional dostępnej w formatach VST, VST3, AU, AAX,oraz RTAS i działającej pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW na komputerach klasy PC oraz Mac. Najważniejszą funkcją zaimplementowaną we wtyczkę jest Asystent Ścieżki (z ang. Track assistent). Jest to automatyczne narzędzie odpowiedzialne za analizę sygnału audio i dostarczające wiedzy na temat wyjściowych wartości kompresji oraz korektora.

izotope-neutron-elements

Na pokładzie znalazł się między innymi 12-zakresowy korektor z pełnym manualnym sterowaniem, kompresor, transient shaper. Dopełnieniem jest 200 gotowych ustawień przeznaczonych dla nowicjuszy, ułatwiających pracę z wtyczką, w szczególności w jej początkowej fazie.

Przeczytaj również: Bob Perry Listener monitoruj wartości szycztowe VST4Free

wavesDziś Cyber Monday i kolejna niespodzianka od Waves Audio, hybrydowy kompresor H-Comp dla każdego, kto wpisze się na stronie producenta (link poniżej).

H-Comp dostępny jest w formatach VST, VST3, AU, oraz AAX. Łączy w sobie cechy nielinowego zachowania.

Przeczytaj również: Black Friday i bezpłatny plugin od firmy Waves Audio (premiera 23 listopada 2018)

wavesaudio_hcomp

Pierwotna cena wtyczki to 179 dolarów.

wavesTylko dziś możemy bezpłatnie pozyskać wtyczkę Sibilance – najnowszą propozycję firmy Waves Audio w ramach Black Friday. Moje przypuszczanie się sprawdziły. Producent udostępnił wtyczkę przeznczoną dla wokalistów odpowiedzialną za eliminację głosek syczących (tzw . de-esser). Ten dostępny jest w formatach VST, VST3, AU, oraz AAX.

Przypominam, że tylko w dniu dzisiejszym wtyczkę Sibilance możemy pozyskać BEZPŁATNIE.

Aplikacja oparta została na innowacyjnej technologii Organicznej Resyntezy. Działanie wtyczki jest bardzo precyzyje przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego brzmienia przetwarzanego sygnału, który w ostatecznym kształcie jest jakby bardziej klarowny.

waves_blackfriday waves audio plugin

Pobierz również: iZotope - Nectar VST wtyczka do obróbki wokalu

Dodatkowe informacje na temat wtyczki Sibilance klikając w ten link.

wavesFirma Waves Audio zapowiedziała niespodziankę w postaci BEZPŁATNEJ WTYCZKI, którą otrzyma każdy z okazji zbliżającego się Czarnego Piątku (z ang. Black Friday). Wszystko co wystarczy zrobić do zapisać się na stronie Waves Audio (link poniżej).

Rozdawanie wtyczek stało się swego rodzaju tradycją firmy Waves Audio, ale nie tylko. Podobnie postępuje firma Native instruments podczas Swiąt Bożego Narodzenia (Phasis).

Dzięki takim firmom jak Waves Audio czy Native Instruments Black Frayday daje wiele frajdy. Jak zwykle bardzo trudno jest zgadnąć co takiego otrzymają wszyscy Ci, którzy zapiszą się na stronie producenta.

Można przypuszczać, że będzie to zupełnie NOWY PLUGIN, a nie wtyczka, która udostępniona na zasadzie przemianowania wcześniej komercyjnej wtyczki na wersję darmową. W mojej ocenie może być to narzędzie do przetwarzania wokalu w oparciu o komunikaty MIDI? Czyżby wokoder?

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony Waves audio i wpisaniu się (wymagany ważny adres mailowy), na który przesłany zostanie link oraz numer seryjny w dniu czarnego piątku.

waves_blackfriday waves audio plugin

cwitechnologyFirma CWITEC zaprezentowała trzecie wydanie samplera TX16Wx Software Sampler 3, jednego z najlepiszych bezpłatnych samplerów dostępnych na rynku, w pełni kompatybilnego z popularnymi aplikacjami typu digital audio workstations działającego pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

Dostępne są dwie wersje: podstawowa (bezpłatna) oraz Professional (TX16Wx Professional 3) wyceniona na kwotę 99 euro. Wersję Pro można również uzyskać za kwotę 39 Euro, jednakże tylko do domowego (niekomercjalnego) użytku.

 Poznaj również: Najlepsze bezpłatne otwarzacze próbek w formacie VST

tx16wx-3

W najnowszej odsłonie znajdziemy kilka ciekawych nowych funkcji. Najbardziej widoczną jest możliwość asynchronicznego strumieniowania danych z dysku (przy jednocześnie bardzo niskiej latencji). Taka zmiana przekłada się na redukcję ilości zużywanej pamięci RAM niezbędnej podczas odtwarzania próbek. Zredukowano również podatność aplikacji na cycle CPU poprzez poprawki w module przetwarzania oraz interpolacji próbki. Zmianie uległ również sam interfejs graficzny. Poprawiono system detekcji transientów, usprawiono editor mapowania oraz dodano wsparcie dla nowych formatów (VST3 oaraz AAX).

TX16Wx Software Sampler 3 nadal pozostaje najlepszym wieloplatformowym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Grace to inna ciekawa propozycja niejednokrotnie cytowana na łamach vsti.pl (jednakże działająca wyłącznie w środowisku Windows).

veber audioSurge to hybrydowy syntezator o potężnych możliwościach generowania rewelacyjnych brzmień sekwencyjnych o czym możesz się przekonać odsłuchując prezentacji na stronie producenta lub bezpośrednio z poziomu swojego programu hosta, po zainstalowaniu wtyczki, która do pobrania ze strony GitHub

Przeczytaj również: Dead Duck Deducktion bezpłatny syntezator VST

surge

 

Co nowego w wersji 1.5 (zmiany w stosunku do wersji 1.2.2)

  • Nowe filtry
  • nowy oscylator FM2
  • wbudowany wokoder
  • możliwość swobodnego przypisywania kontrolerów oraz ich nazywania
  • możliwość bezpośredniej edycji wartości poszczególnych parametrów (pełna automatyka)

 

uheFirma u-he udostępniła aktualizację dla instrumentu Repro (pierwotna nazwa Repro-1) przeznaczonego pod systemy Mac OS X oraz Windows.

Przeczytaj również: Najlepsze emulacje hardwerowych syntezatorów w postaci VST

 

u-he-Repro-1-pb

j1000Beat Magazine udostępnił bezpłatne rozszerzenie Röhrich 12AX7, przeznaczone dla samplera HALion Sonic SE VST/VST3/AU/AAX firmy Steinberg.

 

Röhrich 12AX7 to bezpłatny instrument z brzmieniami typu lead kompatybilny z samplerem HALion Sonic SE jak i jego komercyjnym odpowiednikiem HALion. Aby cieszyć się instrumentem wpierw należy zainstalować sampler. Na pokładzie znalazło się sporo gotowych presetów.

Przeczytaj również: Beat Zampler zaktualizowane wydanie od Beat magazine VST4Free

Rdzeń instrumentu stanowią 3 oscylatory z pojedynczym filtrem dolnoprzepustowym, dwiema obwiedniami ADSR, oscylatorem wolnych przebiegów LFO oraz generatorem szumów. Ciekawym elementem jest jednostka przesteru FX. Z dodatkowych funkcjonalności warto wspomnieć o trybie unison, portamento, zsynchronizowanym module delay.

Bezpłatną kopię pobieramy ze strony producenta – link poniżej. Wymagane logowanie do konta. Sampler HALion Sonic SE pobieramy tej strony.

roehrich

 

Free Download (Pobierz za darmo rozszerzenie dla samplera HALion Sonic SE )

Rayzoon - Jamstix 3Rayzoon udostępnił bezpłatne wydanie ograniczonego funkcjonalnie wirtualnego modułu perkusyjnego Jamstix 4 Free, przeznaczonego na komputery klasy PC oraz Mac (ten dostępny w wersjach VST oraz AAX).

Wtyczka nie posiada ograniczeń czasowych, konieczności rejestracji, elementów degradujących brzmienie czy zaimplementowanych reklam. Ograniczenia dotyczą okrojonej ilości dostępnych zestawów czy brak możliwości eksportu plików MIDI. Częściowo również organiczone są funkcje związane z zapisem. To co warte uwagi, to fakt dostępu do funkcji humaizacji.

jamstix-4

 

Ueberschall - Free Elastik Library

Ueberschall udostępnił zaktualizowane wydanie odtwarzacza próbek Elastik 3.

Do najważniejszych funkcjonalności należą:

  1. Nowy interfejs z możliwością ustawienia szeregu parametrów (w tym głośność, panorama, odwórcenie próbki, formanty, filtry itp.)
  2. Wprowadzenie zakładki ReTune z poziomu edytora Loopeye, z pełnymi możliwościami kontroli parametrów scale oraz key. Za algorytmem ReTune kryje się firma zplane.development. Jego działanie opiera się na analizie materiału mono oraz polifonicznego w czasie rzeczywistym a następnie jego transformacji do pożądanej skali oraz wysokości z zachowaniem wysokiej jakości materiał audio
  3.  Wbudowanie funkcji Inspire odpowiedzialnej za podmianę wybranych brzmień za kliknięciem przycisku INSPIRE. Instrument automatycznie wczytuje dowolną pętlę w ramach tej samej grupy. Uzytkownik może z góry zdefiniować, z których banków brzmień będzie korzystać narzędzie

uebershall_elastik3

Źródło: Ueberschall / Elastik

wavesKażdy, kto zgłosi swą chęć (poprzez wpisanie się na listę – link poniżej) otrzyma of firmy Waves w dniu 24 listopada 2017 bezpłatny plugin w ramach Czarnego Piątku (z ang. Black Friday).

Przeczytaj również: Black Friday w NewLoops upusty do 80%

To już swego rodzaju tradycja, którą kultywuje firma Waves rozdając co roku z okazji Czarnego Piątku bezpłatne wydanie jednego se swoich produktów. Wszystko zaczęło się wraz z ofertą wtyczki OneKnob Louder w ramach Black Friday w roku 2012. Rok później użytkownicy mogli się cieszyć bezpłatnym wydaniem pluginu: Renaissance Bass. Rok 2014 przyniósł nam: OneKnob Pumper, a w 2015 użytkownicy otrzymali wtyczkę TrueVerb. I tak dochodzimy do roku 2016 w kiedy to premierę swą miał plugin: SuperTap.

waves_blackfriday

W bieżącym roku firma Waves chwali się udostępnieniem zupełnie nowego efektu VST (do tej pory mięliśmy do czynienia ze starszymi aplikacjami, a które zostały udostępnione bezpłatnie przez określony okres: tak było z wtyczkami: TrueVerb oraz SuperTap).

I w tym roku trzeba się liczyć z tym, że wtyczka będzie oferowana bezpłatnie (później by ją pozyskać przyjdzie nam za nią zapłacić – taka sytuacja miała miejsce w przypadku pluginu OneKnob Louder ($29) w roku 2012.

Na chwilę obecną nie mamy żadnych dodatkowych informacji na temat wtyczki. Pewne jest to, że plugin zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek (Black Friday). Jak tylko poznamy szczegóły powrócimy z aktualizacją.

Każdy, kto bezpłatnie zapisze się (link poniżej) otrzyma drogą mailową instalator.

[Autualizacja 24-11-2017] W ramach Black Friday producent udostępnił wtyczkę: Waves VU Mater

waves_freeuvmeter