yamahaUżytkownicy syntezatora Montage mają powody do zadowolenia, a to za sprawą kolejnego już wydania systemu operacyjnego. Ten oznaczono numerem 3.5 i udostępniono bezpłatnie. Link dostępny jest poniżej.

 

 Przeczytaj również: Yamaha Genos vs Korg pa4x - podobieństwa i różnice

 Co nowego w wersji OS v3.5

 • Dodano nowe programy Performance
 • Wbudowano w oprogramowanie funkcję Smart Morph
 • Rozbudowano swkwencer patternowy
 • Wzbogacono instrument o możliwość importowania plików MODX

Co nowego w wersji OS v3.0

 • Nowe efekty
 • Nowe programy Performance
 • Funkcja sekwencera patternowego
 • Wbudowano funkcję Rhythm Pattern
 • Dodano możliwość odtwarzania utworów, patternów oraz plików audio z poziomu sekcji Live Set
 • Gałkę Super Knob można obecnie linkować do danych zarejestrowanych w ramach Scen
 • Dodano możliwość zapisu Keyboard Control do w ramach Scen
 • Zwiększono zakres parametru LFO Speed
 • Dodano możliwość podpięcia dodatkowego sterownika MIDI wykorzystując do tego celu port USB
 • Dodano opcję globalnego mikro strojenia
 • Dodano ustawienie Audition Loop
 • Wprowadzono poprawki do interfejsu użytkownika
 • Zwiększono bufor na nuty ze 130000 do 520000 (w przypadku songów) oraz do 520000 w przypadku patternów

 

System Montage OS v3.5 pobieramy z tej lokalizacji

Przed wykonaniem aktualizacji koniecznie wykonaj kopię zapasową.

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011Korg zaprezentował kolejną odsłonę modelu Kronos. Model w ciekawej wersji kolorystycznej, która już na pierwszy rzut oka pozwala odróżnić go od wersji pierwotnej. Na pokładzie nowa próbka Italian grand piano, która zadebiutowała w modelu Korga Grandstage. Na pokładzie również zainstalowane rozszerzenie KApro zawierające ponad 100 brzmień z biblioteki KRONOS Sound Libraries. Znajdziemy tutaj między innymi orkiestrowe brzmienia instrumentów smyczkowych, instrumenty dęte, chóry, trąbki.

Tytułowy model dostępny jest w trzech wersjach różniących się liczbą oktaw (61, 73 oraz 88 klawiszy).

 
korg_kronos_special_edition

Właściciele korga otrzymali możliwość pozyskania bibliotek z kolekcji KARO w nowych niższych cenach (te podane są poniżej czcionką wyboldowaną). Cenę pierwotną podaję w nawiasie.

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011KRONOS Titanium - to kolejna odmiana kolorystyczna Korga Kronosa odznaczająca się tytanowy kolorem panelu przedniego z wykończeniem w postaci szczotkowanego metalu. Boczki instrument to metale z drewna klonu.
Na pokładzie znalazła się nowa próbka włoskiego grand piana.

Przeczytaj również KRONOS Special Edition 2019 w czerwonym kolorze

Tytułowy model dostępny jest w wersjach: 61 oraz 88 klawiszy. Pozostała specyfikacja nie uległa zmianie i jest dokładnie taka jak w typowym Kronosie.

korg_kronos_special_edition

 

yamaha

Firma Yamaha zaprezentowała instrument organowy z prawdziwymi suwakami (z ang. Drawbars) kodel YC61.

Brzmienia organowe nie są jedynymi jakie wykrzesamy z tego instrumentu. YC61 to instrument o kompaktowych rozmiarach, jednocześnie pierwszy w historii Firmy Yamaha z suwakami typu drawbar.

Za generowanie brzmienia odpowiada technologia VCM (z ang. Virtual Circuit Modeling). Instrument emuluje wirujący głośnik. Na pokładzie znajdziemy poza brzmieniami organowymi parwy piana (CFX oraz S700), piana elektryczne (w tym modelowane na drodze syntezy FM) oraz brzmienia syntezatorowe.

Pierwsze instrumenty trafią do swych właścicieli w czerwcu 2020. Tytułowy model wyceniono na kwotę $2,000/£2,015.

yamaha650-80

Źródło: Yamaha

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011Tytułowa oferta obejmuje następujące produkty: KORG, KARO, Kid Nepro, Irish Acts, Kelfar Technologies, K-Sounds, KApro, Bolder Sounds, Purgatory Creek Soundware, Sounds Of Planet, Soundiron, Q Up Art i jest ważna przez 4 najbliższe dni. (od 29 listopada 2019 do 2 grudnia 2019).

Przeczytaj również: KRONOS Special Edition 2019 w czerwonym kolorze oraz biblioteki KARO, KAPRO i KELFAR

kronos_blackfriday

Szczegóły pod adresem: https://shop.korg.com/kronos

korgpa4x_germany_tourFirma Korg zaprezentowała model pa700 RD. Instrument odznacza się mocnym czerwonym kolorem laminatu oraz zastosowaniem interfejsu NEXT, kóry zdążył się zadomowić w modelu pa4x. Specyfikacja instrumentu poza powyższymi nie uległa zmianie i jest taka sama jak dla zwykłego pa700.

Przeczytaj również: KORG Pa4X OS NEXT v3.0/3.01 nowy system operacyjny dla Korga Pa4X

Poniżej przedstawiam zdjęcia obrazujące tytułowy model:

rolandDziś konkretnie bez zbędnych wstępów postanowiłem napisać kilka słów na temat keyboardu Roland E-A7. Instrument jest niewielki, lekki i wygląda jak zabawka. Zastosowana klawiatura jest podobna do tej, którą znamy z modelu BK-5, chodź w tym przypadku wydaje się bardziej sztywna - stawia większy opór. Można się do niej przyzwyczaić. Dla porównania napiszę, że gra się mi na nich lepiej niż na klawiaturze kontrolera Edirol PC80.

Jeśli chodzi o sam system operacyjny – trzeba się przystosować. Kilka godzin spędzonych na edycji sprawi, że szereg rzeczy będziemy wykonywać automatycznie.

Wszystkie przyciski pokryto gumą, którą bardzo dobrze czuć pod palcami. Podobnie jeśli chodzi o suwaki – działają płynnie. Mając do czynienia z mocniejszymi jednostkami (Korg pa4x) mogę śmiało powiedzieć że EA-7 wypada korzystnie.

Na pokładzie znajdziemy to, co najlepsze od Rolanda – jeśli chodzi o brzmienia gównie perkusyjne, gitarowe, chóry, elektryczne piana. Samo brzmienie? Zadziwia.

roland ea7 1

Style są łatwe w edycji "w locie" wszystko za sprawą suwaków miksera.

Zastosowanie dwóch wyświetlaczy, to bardzo dobry pomysł. Te dopełniają się wzajemnie, a przyciski ulokowane w pobliżu obu LCD bardzo ułatwiają nawigowanie.

Na pokładzie znalazło się aż 6 przycisków programowalnych! Te w pełni synchronizują się z odtwarzanymi stylami, songami.

0aPo licznych wyciekach na temat kontrolera DJ ze średniej półki w końcu został oficjalnie zapowiedziany: model Pioneer DDJ-800 kontroler działający we współpracy z aplikacją Rekordbox DJ (która również została zaktualizowana – aktualne wydanie v 5.5.0). Sterownik DDJ-800 jest uzupełnieniem dostępnych na rynku modeli DDJ-400 oraz DDJ-1000. Kontroler wyceniono na kwotę 900 dolarów (zatem jest on tańszy o około 300 dolarów w stosunku do swego starszego brata DDJ-1000).

ddj-800-top

Ten dwukanałowy sterownik posiada na swym pokładzie szereg funkcjo PRO, znanych użytkownikom modeluDDJ-1000. Kontroler jest o 22% mniejszy (gabarytowo) w stosunku do DDJ-1000 oraz o niemalże 1,5 kg lżejszy.

Posiada wbudowane w JOGi wyświetlacze, prezentujące informacje na temat czasu odtwarzania, BPM oraz waveform.

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011Korg odsłania kolejne karty prezentując zaktualizowane wersje lekkich i łatwych w transporcie instrumentów z logo KORG KROSS w wersji 61-klawiszy. 

Wersja 2019 to aż 4 odmiany kolorystyczne (zielona, pomarańczowa, czerwona oraz niebieska). Zastosowano kolory neonowe.

W instrumentach znajdziemy dodatkowe próbki PCM wzbogacające syntezator o barwy pianin (w tym pianin elektryczne), dodatkowe dzwięki perkusyjne oraz barwy syntetyczne ukierunkowane na nowoczesną muzykę taneczną.

Pozostała specyfikacja nie ulegała zmianie i jest identyczna z tą z modelu KROSS-61.

 

korg_kross_neon

yamaha

Yamaha przygotowała następcę serii MOXF. Mowa o modelu MODX – syntezatorze ze średniej półki. Instrument utrzymano w formacie Montage. Spoglądając na interfejs od razu można odnaleść wiele cech wspólnych. Najważniejsze z nich to dotykowy wyświetlazc oraz gałka “Super Knob”.

Za 76-klawiszową wersję przyjdzie nam zapłacić 1399 funtów

 

yamaha MODX

Specyfikacja:

 • Technologia syntezy dźwięku AWM2 (Advanced Wave Memory 2)
 • 76-półważonych klawiszy
 • Elastyczność w kreowaniu barw począwszy ot tych z lat 80-tych po nowoczesne brzmienia ukierunkowane na muzykę taneczną
 • Pakiet kontrolerów (suwaki, enkodery) pomocnych przy głębszej edycji brzmienia
 • Idealny do studia i na scenę
 • Silnik FM-X Synth
 • 7-calowy kolorowy wyświetlacz typu VGA-TFT
 • Możliwość rozszerzenia pamięci ROM z 741 MB do 5,67 GB
 • 2370 nowych próbek Waveform (w sumie 6347 próbek w pamięci ROM)
 • 1 GB wbudowanej pamięci Flash-ROM
 • Około 2000 gotowych programów performance
 • 640 komórki na własne programy performance
 • Dodatkowa biblioteka 5120 barw
 • 13 efektów insertowych
 • Funkcja Seamless Sound Switching “SSS“
 • Arpegiator
 • Funkcja Master Keyboardu
 • Wbudowany interfejs Audio (2 werjścia/10 wyjść)

Instrument dostępny będzie w wersjach: 61-klawiszy, 76-klawiszy, 88-klawiszy

Dostępność: wrzesień 2019

yamahaUżytkownicy syntezatora Montage mają powody do zadowolenia, a to za sprawą kolejnego już wydania systemu operacyjnego. Ten oznaczono numerem 2.5 i udostępniono bezpłatnie. Link dostępny jest poniżej.

 

 Przeczytaj również: Yamaha Genos vs Korg pa4x - podobieństwa i różnice

 

yamaha Montage

W ramach aktualizacji użytkownicy syntezatora otrzymują nowy pakiet brzmień.

Wersja 2.0 dała możliwość ładowania programów performance z instrumentów: MOTIF XF, XS oraz ładowanie plików MOXF Performances do pamięci użytkownika. W obecnym wydaniu wszystkie te persety są zgodne z gałką Super Knob.

yamaha Montage

W ostatniej wersji systemu znajdziemy funkcje wspierające wybrane aplikacje typu DAW: Cubase, Logic oraz Pro Tools – sterowanie funkcjami DAWa z poziomu kontrolerów ciągłych instrumentu. Dostęp do funkcji uzyskujemy z poziomu opcji REMOTE, którą znajdziemy na ekranie w sekcji PERFORMANCE/HOME.

yamaha Montage

Poniżej lista funkcjonalności, którymi możemy sterować: