pspPSP Audioware zaprezentował zaktualizowane wydanie wtyczkowego efektu VintageWarmer2 stanowiącego wysokiej jakości cyfrową emulację wielopasmowego kompresora/limitera, o ciepłym analogowym brzmieniu. Całość dopełnia prosty interfejs oraz bogaty zestaw gotowych ustawień (presetów).

 

VintageWarmer2 (VST/AU/RTAS/AAX) możemy zakupić z poziomu Plugin Boutique w cenie £120 GBP.

psp_vintagewarmerDodatkowe informacje: PSP Audioware / VintageWarmer2

ikmultimediaARC:  Advanced Room Correction System), narzędzie mające na celu korekcję akustyki pomieszczeń (w postaci wtyczki VST) opracowane przez firmę IK Multimedia. Aktualne wydanie v2.5 trafi do sprzedaży w lipcu 2017.

Jednym z krytycznych czynników mających znaczący wpływ na ostateczną jakość naszej produkcji jest system odsłuchowy. Dobranie odpowiednich głośników, do warunków akustycznych panujących w naszym studio to niezwykle delikatna sprawa. Nasze monitory znajdujące się w pokoju pełnym mebli, różnych obiektów sprawiają, że dokładność z jaką pracują nasze odsłuchy pozostawia wiele do życzenia.

arc

d16 groupD16 Group udostępnił wtyczkę typu delay Repeater (aktualne wydanie 1.1.0) opracowaną we współpracy z firmą Slate Digital. Ten podwójny efekt delaya, stanowi zbiór nie mniej niż 23 niepowtarzalnych autentycznych jednostek pogłosowych. Narzędzie pozwoli na uzyskanie głębi oraz przestrzenności w kreowanej muzyce.

db16group_repeater

Na przestrzeni ostatnich 70 lat producenci zaprezentowali szereg różnego rodzaju obwodów w postaci linii opóźniających. Teraz najważniejsze z nich zostały zamknięte w jednej aplikacji firmy D16 Group.

Na pierwszy rzut oka Repeater wydaje się typowym stereofonicznym efektem delay, z niezależną kontrolą kanałów (lewego oraz prawego). Jednakże po głębszej analizie z typowego pluginu „robi się nam” bardzo rozbudowane narzędzie. Będziesz zaskoczony oraz zachwycony wszystkimi możliwościami jakie oferuje tytułowy plugin.

toontrackSukces, jaki odniosła pierwsza odsłona aplikacji EZmix wprowadzonej na rynek w 2010 roku przez firmę Toontrack stał się pretekstem do opracowania wersji 2.0. (aktualne wydanie 2.1.1). Jak obiecuje producent poprawiono dosłownie wszytko, a program wzbogacono o dodatkowe przydatne funkcje.


EZmix 2 zawiera zestawy gotowych łańcuchów efektów, które przywołujemy jednym kliknięciem myszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces miksowania muzyki staje się dziecinnie prosty. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu a rezultaty są zaskakujące (pozytywnie oczywiście). Dzięki opcjonalnym rozszerzeniom (EZmix Packs) program będzie można dodatkowo rozbudować.

Izotope Ozone - Ozone 4.0 zapowiedźKontroluje dynamikę, scala cały miks, ubogaca. Izotope Ozone 7 Advanced to potężne narzędzie stanowiące połączenie klasycznego korektora, kompresora oraz modułów taśmowych. Aplikacja z możliwościami niezależnej pracy od nadrzędnego środowiska produkcji typu DAW.

Wtyczka odznacza się nowoczesnym interfejsem. Kierowana jest za równo do profesjonalistów jak i  producentów pracujących w zaciszu własnego domu.

izotopeozone7

 

Ozon posiada wszystko czego potrzebujesz, aby bez wysiłku przeprowadzić mastering własnych produkcji. 

Dodatkowe informacje: http://www.izotope.com/ozone7

izotopeFirma iZotope od dłuższego czasu posiada w sprzedaży pakiet służący do przetwarzania ścieżek wokalnych Nectar 2. Pakiet ten łączy w sobie ostatnie myśli technologiczne dzięki którym w nasze ręce trafia produkt niemal idealny. Producent poświęcił wiele czasu uwzględniając szereg pomysłów użytkowników. Odtworzenie dowolnego brzmienia wokalnego będzie kwestią kilku kliknięć myszką.

Nectar 2 daje:

 • możliwość nasycania ścieżek dodatkowymi harmonicznymi czy pogłosem,
 • możliwość usuwania „partii wdechu”, bez konieczności edycji sygnału audio,
 • możliwość harmonizacji ścieżek wokalnych
 • zawiera ponad 150 presetów
 • udostępnia 7 nowych efektów z poziomu modułu FX
 • posiada wbudowany: edytor wysokości (Pitch editor) oraz kontroler Breath

uheu-he udostępnił kolejne wydanie taśmowego efektu Satin przeznaczonego pod systemy operacyjne Mac OS X oraz Windows PC, (dotyczy również 64-bitowych wersji) w formatach VST, VST3 oraz AU.

 

uhe satin

Wtyczka może pracować w jednym z trzech trybów (studio, delay oraz flanger). W każdym szybkość przesuwania taśmy zmienia się w zakresie 7.5 - 30 cali/sekundę. Z jednej strony mamy do czynienia z klasyczną emulacją taśmowego efektu, z drugiej zaś producent zdecydował się na implementację obwodu odpowiedzialnego za redukcję szumów. Dzięki niemu plugin można wykorzystać do odnawiania starych nagrań, bądź jako efekt koloryzujący. Satin uwydatni także ścieżki wokalne oraz gitary akustyczne grające w tle.

acondigitalCzy spotkałeś się kiedyś z nagraniem, w którym stanowczo przesadzono z ilością pogłosu? Rozwiązaniem na tę bolączkę może okazać się wtyczka VST DeVerberate. Jej głównym zadaniem jest osłabienie efektu pogłosu obecnego w nagraniu.

Algorytm pracuje w czasie rzeczywistym dzieląc sygnał audio na dwie części: pozbawioną pogłosu oraz sam pogłos. Dzięki takiemu systemowi działania w dalszym etapie możemy swobodnie zmiksować pogłos z materiałem.

 

acondigital dereverberate

virsynVirsyn zaktualizował wtyczkę odpowiedzialną za generowanie efektu typu wokoder. Pierwszy Wocoder został wynaleziony przez Homera Dudleya w latach trzydziestych XX wieku. Jego podstawową funkcją była analiza sygnału wejściowego (zazwyczaj mowy). Wocoder pracował w dwóch trybach - analizującym i syntezującym. Naturalny dźwięk skanowany był po przeprowadzaniu go przez zestaw filtrów o wąskich charakterystykach, dzielących słyszalne pasmo na szereg przedziałów. Wynik analizy przedstawiano graficznie w postaci grafu. Urządzenie mogło pracować w trybie syntezującym odtwarzając dźwięki analizowane wcześniej lub tworzyć zupełnie nowe.
Czym zatem różni się MATRIX od wokoderów z przeszłości?

steinbergSteinberg Media Technologies zapowiedział dostępność kolejnego wydania profesjonalnego edytora audio: WaveLab Pro 9, oraz WaveLab Elements 9, czyli podstawowej wersji z wybranymi rozszerzeniami.

Kluczowe funkcjonalności WaveLab Pro 9

 • Edycja audio oraz bogaty pakiet masteringowy
 • Wsparcie dla częstotliwości próbkowania do 384 kHz
 • Nowy interfejs użytkownika z systemem dokowania okien
 • Sekcja 12 efektów master z rozszerzonymi możliwościami przetwarzania oraz monitoringu
 • Pakiet wtyczek MasterRig składający się z 6 modułów
 • Zaawansowana narzędzia pomiarowe zgodne z EBU R128
 • Moduły oparte na rozwiązaniach SoXa - Resampler, Multiband Expander and Multiband Envelope Shaper.
 • Menadżer projektów WaveLab Project Manager ze wsparciem dla schematu kolorów
 • Bezpośrednia możliwość wymiany plików audio między aplikacjami Cubase oraz Nuendo

Kluczowe funkcjonalności WaveLab Elements 9:

 • Edytor plików audio przeznaczony dla hobbystów, użytkowników domowych
 • Nowy interfejs użytkownika z systemem dokowania okien
 • Pakiet wtyczek MasterRig składający się z 5 modułów
 • MasterRig pakiet 5 wtyczek masteringowych: EQ, kompresor, Limiter, saturator oraz imager.
 • Moduł oparty na rozwiązaniach SoXa - Resampler
 • Obsługa plików z metadata oraz możliwość wypalania danych na CD
 • Bezpośrednia możliwość wymiany plików audio między aplikacjami Cubase oraz Nuendo

Źródło: Steinberg Media Technologies

liquidsonicsLiquidSonics udostępnił aktualizację dla pluginu Reverberate. Aktualne wydanie oznaczone jest numerem 2.02

 

liquidsonics reverberate