0aIgorski udostępnił bezpłatną wtyczkę służącą degradacji brzmienia Regrader. Efekt dostępny jest w formatach VST oraz VST3 i działa na komputerach klacy PC oraz Mac.

Przeczytaj również: The best free bitcrusher software czyli najciekawsze darmowe narzędzia do degradacji dźwięku

regrader

Interfejs użytkownika wygląda przyjaźnie a poszczególne parametry zostały dobrze opisane. Ten przypomina mi stary oldskoolowy interfejs ala MS-DOS czy Norton Commander, który współgra z sonicznymi właściwościami.

Pokochasz wtyczkę Regrader, w szczególności, jeśli jesteś fanem zaszumionych brzmień. Podobne efekty osiągniemy za pomocą konkurencyjnego HY-Delay3. Regrader pobierzemy bezpłatnie ze strony producenta.

Pobierz wtyczkę Regrader bezpłatnie - link poniżej

0aTesselode udostępnił bezpłatne wydanie o charakterze analogowym wtyczki Cocoa Delay. Wtyczka ukierunkowana jest na dostarczenie ciepłego brzmienia. Na pokładzie znajdziemy kilka niestandardowych rozwiązań (możliwość ustawienia parametru delay time drift), moduł nasycenia czy efekt kaczki. Na pokładzie znalazła się para filtrów (dolno i górnoprzepustowy), moduł LFO, trzy różne tryby panoramowania (statyczny, ping-pong, panoramowanie dookólne). Gałka Dry/Wet pozwoli na określenie intensywności działania efektu.

Sam interfejs jak oraz jego kolorystyka przypomina mi nie tak dawno prezentowany syntezator wtyczkowy Mika Micro

Poznaj również: VSTSID syntezator z brzmieniami Commodore 64 VST4Free

Przyznam szczerze, że uzyskane brzmienie jest bardzo zadawalające. Cocoa Delay jest aplikacją na licencji open-source.

cocoa-delay

 

Pobierz wtyczkę Cocoa Delay bezpłatnie - link poniżej

IK zaprezentował zaktualizowane wydanie aplikacji AmpliTube 4 (Mac/PC), a które wzbogacono o tryb Live mode ze wsparciem dla kostki iRig Stomp I/O, która pełni rolę kontrolera nożnego jak również interfejsu audio z możliwością sterowania kostkami, zmianą persetów czy dostosowywaniem persetów. Sama aplikacja AmbliTube działa niezależnie od programu hosta, jak również w jego środowisku. Tryb Live mode aktywowany jest natychmiastowo po wykryciu wpiętego iRinga.

Przeczytaj również: The best free guitar amp sim czyli najciekawsze darmowe emulacje wzmacniaczy gitarowych

Darmowa aktualizacja dostępna jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników AmbliTube.

hypluginsHY-Plugins prezentuje kolejną wtyczkę HY-Slicer. Ta dostępna w dwóch wersjach: bezpłatnej (w pełni funkcjonalnej) oraz płatnej (z dodatkowymi funkcjonalnościami: wycenionej na kwotę 50 dolarów). Dostępne wersje: VST oraz AU.

Przyjrzyjmy się wersji bezpłatnej. Do aplikacji załadujemy dowolny plik audio w następujących formatach: WAV, MP3 oraz AIFF. Pliki wczytujemy do aplikacji metodą „przeciągnij i upuść” z poziomu wbudowanej przeglądarki. Plik może zostać pocięty maksymalnie na 32 sekcje. W trybie automatycznego cięcia aplikacja dzieli plik na równe części bez detekcji beatu. Początkowy punkt cięcia można ustawić wedle własnego uznania.

hy-slicer

Przeczytaj również: HY-SEQ16x3v2 kolejne wcielenie sekwencera od HY-Plugins VST4Free

Zlokalizowany poniżej sekwencer krokowy pozwala na odtwarzanie pociętych elementów w dowolnej kolejności. W sumie sekwencja może liczyć maksymalnie 16 kroków oraz 24 różne wzory. Poza edycją manualną aplikacja generuje sekwencje przypadkowe.

W pełnej wersji znajdziemy edytor Groove, dodatkowe możliwości w ramach łańcucha efektów (pogłos, delay, kompresja, korektor). Efekty można dowolnie aranżować.

Dodatkowe funkcjonalności: w pełni skalowalny interfejs, funkcja cofnij-przywróć, wbudowany menadżer presetów, limiter na wyjściu dostępne są dla obu wersji.

0aAbleton udostępnił pakiet 8 narzędzi do przetwarzania danych audio oraz MIDI: Creative Extensions. Te znajdziemy w pakiecie Ableton Live 10 Suite. Aby móc zainstalować paczkę, należy zalogować się na swoje konto na oficjalnej stronie producenta z poziomu przeglądarki Abletona.

 

ableton-creative-extensions

Przeczytaj również: Fl Studio 20 – DAW numer 1 na świecie

Dostępne w ramach pakietu narzędzia są dość zróżnicowane. Wśród nich znajdziemy: instrumenty wtyczkowe, efekty audio czy narzędzia MIDI. Wielbiciele syntetyków bądą zadowoleni z analogowego wirtualnego syntezatora Poli, który naśladuje brzmienie oraz architekturę hardwerowych klasycznych syntezatorów. Ten ostatni dostarczany jest z odstrajalnymi oscylatorami oraz wbudowaną jednostką chóru.

0aGMH Audio prezentuje bezpłatne narzędzie audio clippera: Buzz Cut, w formatach VST oraz AU pracujące pod kontrolą aplikacji typu DAW, na komputerach klasy PC oraz MAC.Na pokładzie znajdziemy wyświetlacz obrazujący kształt próbki waveform a dokładniej amplitudę sygnału przetwarzanego w czasie rzeczywistym.

Sprawdź również: “Quick Haass” firmy Venn Audio

Na pokładzie znajdziemy 3 suwaki oraz kilka przycisków. Suwaki odpowiedzialne są za wzmocnienie na wejściu/wyjściu.

Speculum

 

Pobierz wtyczkę Buzz Cut bezpłatnie - link poniżej

0aMIA Laboratories udostępnił wtyczkę filtra Border. Plugin w formatach: VST, AU, oraz AAX jest w pełni kompatybilny z popularnymi aplikacjami typu DAW: Fl Studio 20 czy Reason 10 i działa w środowisku PC oraz Mac.

Głównym zadaniem wtyczki jest oczyszczanie sygnału audio z niepożądanych częstotliwości. Na pokładzie znalazły się dwa filtry: górno oraz dolnoprzepustowy, oba z funkcją odcięcia częstotliwości w zakresie 20 Hz - 20 kHz.

 

Poznaj również: bx_subfilter VST/AU Plugin

Speculum

 Pobierz wtyczkę Border bezpłatnie

0aDecomposer udostępnił wczesną wersję samplera perkusyjnego w wersji standalone, VST oraz AU: Sitala, a działającego na komputerach klacy PC oraz MAC. Instrument cechuje pełen mimimalizm, wystarczy spojrzeć na interfejs użytkownika.

Poznaj również: Grace bezpłatny samper firmy One Small Clue! 

 sitala-drum-sampler

 

  • 16 slotów na własne sample,

  • 4 gałki z możliwością strojenia brzmienia (niezależne dla każdego slotu)

  • możliwość ładowania próbek w różnych formatach WAV, AIFF, MP3, WMA, FLAC

to najważniejsze zalety. Wczytane próbki można zapisać jako zestawy kit. Instrument dostarczany jest z pakietem dwóch zestawów klasycznych Classic 08 oraz Classic 09.

Pobierz wtyczkę Sitala za darmo.

0aPolyverse Music zapowiedział udostępnienie narzędzia do poszerzania panoramy stereo: Wider dostęny w formatach: VST, AU oraz AAX. Wider zapożyczył część swoich funkcjonalności od starszego brata, wtyczki: Manipulator ($149).

 

Przeczytaj również: STC-3 bezpłatna wtyczka stereo-ekspanderaod RAZ Audio

Speculum

Wtyczka odznacza się bardzo uproszczonym interfejsem – z możliwością regulacji tylko jednego parametru: szerokości panoramy (w zakresie 0 – 200%).

Do pobrania wtyczki niezbędne jest podanie ważnego adresu mailowego. Kopia pluginu przesyłana jest na wskazany adres.

 

Pobierz wtyczkę Wider za darmo.

meldaproductionFirma MeldaProduction udostępniła bezpłatnie wtyczkę MSpectralDelay. Plugin dostępny jest w formatach VST/VST3/AU/AAX i można go bezpłatnie pobrać do 3 czerwca. MSpectralDelay to zaawansowany efekt w postaci linii opóźniającej z możliwością kreowania różnych postaci delaya. Na pokładzie znalazł się korektor oraz stereofoniczny modulator. 

Poznaj również: DLYM Is bezpłatny efekt modulujący firmy Imaginando!

Interfejs użytkownika podzielony został na 4 części. Obszar z gotowymi presetami zlokalizowano po lewej stronie, dalej znajdziemy moduł z efektami, moduł pomiarowy (wskaźniki wysterowania). Po prawej stronie umieszczono narzędzia. Jako że interfejs jest bogaty w różnego rodzaju manipulatory, z początku może wydać się dość odstraszający. Na szczęście dostęp do najistotniejszych parametrów jest ułatwiony.

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych produkcji firmy MeldaProduction, wtyczka cechuje się skalowalnym interfejsem, funkcją randomizacji, 16-krotnym oversamplingiem, funkcją automatycznej kompensacji oraz bezpłatnymi aktualizacjami.

Aby cieszyć się bezpłatną kopią wtyczki należy w przeciągu najbliższych dwóch tygodni utworzyć konto na stronie producenta (link poniżej) i pobrać licencję na wtyczkę. Nie należy zwracać uwagi, że przy produkcie podana jest cena. 

mspectraldelay

Pobierz za darmo wtyczkę MSpectralDelay  - link poniżej (tylko do 3 czerwca 2018)

0aDecade Bridge udostępnił bezpłatne wdanie wtyczki w postaci filtra grzebieniowego w połączeniu z efektem delay: Speculum Free, w formatach VST, VST3, oraz AU w pełni kompatybilnego z programami typu DAW

Przeczytaj również: HY- Filter2 od HY-Plugins darmowy efekt do zabrudzania dźwięku VST4Free

Wtyczka może pracować w jednym z dwóch trybów: jako filtr grzebieniowy bądź standardowy efekt delay. Jedynym parametrem różnicującym oba tryby jest możliwość edycji czasu opóźnienia (Delay Time) w zakresie 0 - 0,02 s. w trybie Combo Filter oraz 0 - 2 s. w trybie Delay. Regulacja w pierwszym trybie jest bardziej precyzyjna.

Na pokładzie znalazły się również parametry filtra dolnoprzepustowego, odcięcia filtra oraz rezonansu. Filtr LPF nie ma przełożenia na sygnał zwrotny. Na pokładzie nie znalazły się niestety żadne narzędzia pozwalające modulować sygnał (a wystarczyłoby zaimplementować prosty moduł LFO).

Speculum

 Pobierz wtyczkę Speculum Free za darmo.