chokeholdBob Perry Audio zaprezentował zaktualizowaną (oznaczoną numerem 1.3.1) aplikację Bob Perry Gate. Wtyczka w postaci efektu audio sprawdzi się jako bramka szumów oraz efekt pompki (side-chain). Działa poprawnie w aplikacjach typu host w środowiskach Windows oraz Mac OS.

Przeczytaj również: Najciekawsze instrumenty wtyczkowe roku 2015

Dla niezaznajomionych w temacie procesorów dodam, że efekt ten odpowiedzialny jest za przepuszczanie sygnału, którego poziom jest powyżej wartości progowej. Wtyczkę można wykorzystać do eliminowania szumów z nagrań. Efekt ten powszechnie stosuje się przy obróbce ścieżek wokalnych (wpinany zazwyczaj przed kompresorem) celem uniknięcia szumów, jakie mogłyby się pojawić między słowami – szum wzmaga się w przupadku ciszy w nagraniu na wsutek jego kompresji).

Pomimo, iż podobne rozwiązania znajdziemy w szanujących się aplikacjach DAW, warto wspomnieć, iż darmowy Bob Perry Gate odznacza się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich są 3 różne algorytmy detekcji sygnału (liniowy, logarytmiczny oraz na bazie krzywej S).

chokechold kick

Pomimo, iż na stronie producenta widnieje informacja o kosztach €19,95. Plugin ten dostępny jest za darmo. Do poprawnego pobrania wtyczki wymagana jest rejestracja (brak konieczności potwierdzania poprawności adresu mailowego).

Uwaga, ponieważ aplikacja dostępna jest w formacie VST3, może nie zostać obsłużona przez każdy DAW

Bob Perry Gate pobierzesz poziomu strony: Bob Perry Audio (wielkość pobieranego pliku: 4.43 MB)

Źródło: Bob Perry Audio

 

Jeżeli prezentowany plugin przypadnie Tobie do gustu, zdecydowanie powinieneś wypróbować inny moduł Black Noh Snare generujący brzmienia „Snare”.

Dark VX Kick Drum jest dostępny za darmo, a pobrać go można przechodząc na stronę Chokehold (wielkość pobieranego pliku: 6.3 MB)

Źródło: Chokehold