Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Gibson wykupuje Cakewalk od Rolanda 2013/09/25 06:41 #21306

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
www.musicradar.com/news/tech/gibson-to-b...k-from-roland-584845

Szykuje się bardzo ciekawa fuzja. Jak wynika z artykułu Gibson, legendarna firma zajmująca się produkcją gitar, od jakiegoś czasu zainteresowała się branżą pro audio i na dzień dzisiejszy posiada między innymi marki Tascam czy KRK. Do tego grona chcą dołożyć Cakewalk razem z całym zespołem. Przypominam że to marka która posiada w swoim asortymencie DAW pod nazwą Sonar oraz takie syntezatory jak Z3ta+ czy Rapture. Z podanego FAQ można wywnioskować że Gibsonowi najbardziej zależy na potencjale ludzi którzy tam pracują oraz wprowadzeniu nowych rozwiązań.

Wydaje mi się że to dobra wiadomość. Cakewalk od dłuższego czasu nie wydało nic wartego uwagi, odświeżenie Z3ta+ to głównie nowe GUI i kosmetyczne zmiany, samplery to przestarzałe biblioteki oparte na formacie soundfont, na horyzoncie brak nowych wtyczek spełniających dzisiejsze standardy a Sonar jest mało popularny, co mnie dziwi ponieważ to całkiem dobry, a przede wszystkim w pełni funkcjonalny DAW.

Mam nadzieję że ta transakcja przyniesie w najbliższym czasie jakieś nowości sprzętowo programowe, szkoda byłoby nie wykorzystać tego do zrobienia wirtualnych efektów gitarowych współpracujących z dedykowanym sprzętem czy innych nowinek wzniesionych na nowy poziom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena