Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Niesamowite Innowacje NAMM 2013 2013/01/24 19:38 #19050

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ciężko mi przejść obok tego zjawiska obojętnie. Męczy mnie już zalewanie rynku kolejnymi chińskimi produktami zbudowanych na tych samych częściach co inne produkty gdzie różni je tylko inny stempel marki i logo. Tym bardziej jak widzę deklaracje typu "Designed in USA, manufactured in China" co dosłownie oznacza zaprojektowanie w USA i wykonanie w Chinach. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że zaprojektowanie oznacza tutaj wybranie jakichś gotowych rozwiązań i elementów i nie ma nic wspólnego z innowacją.

Jeżeli niżej przedstawione produkty zostały w jakimś sensie odkupione i produkcja jest kontynuowana pod inną marką wystarczyłoby o tym napisać. Nie znalazłem jednak żadnej informacji która by to potwierdzała, nie przyznają się co się za tym kryje.

Przedstawienie więc czas zacząć:

Alesis Q88:



Wygląda znajomo? No przecież. To jest ta sama konstrukcja co M-Audio Keystation 88ES. Tak się składa, że posiadam tą klawiaturę i mogę stwierdzić, że jedyna różnica to odwrócony kolor na czarny. Cała reszta jest identyczna od obudowy, poprzez logo i laminowane okrycie aż po kształt i rozmieszczenie przycisków. Specyfikacja jest także taka sama.



M-Audio M-Track



Tym razem sytuacja odwrotna. M-Audio przedstawia swoje nowe interfejsy które wydają się bardzo znajome. Obudowa jak i cała reszta jest identyczna, poza kolorem.



M-Audio M-Track Plus



Ta sama sytuacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niesamowite Innowacje NAMM 2013 2013/01/24 20:27 #19052

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
N.E.X. trudno się z Tobą nie zgodzić. W mojej ocenie producenci nie mają pomysłu na nowe produkty. Prezentują "nowości" bo takie są wymagania, a nieświadomy klient kupi - bo przecież nowsze, świeższe i na pewno dużo lepsze. A tu zmiany sprowadzają się do estetycznych niczego nie wnoszących poprawek.

Przyznam się że już dawno nie widziałem niczego będącego w pewnym sensie przełomem, czegoś na tyle innowacyjnego co mogłoby na dłużej zatrzymać a jeszcze dłużej cieszyć ucho.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niesamowite Innowacje NAMM 2013 2013/01/24 20:35 #19053

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Faktycznie,powielają te same pomysły pod nie zawsze nowymi"szatami" a to trąci myszką:P
A co powiecie na taki midi kontroler,wyłapałem go na fejsie i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie;)



www.m-audio.com/products/en_us/AxiomAIR61.html

tutaj macie wersję Black;P
www.djshop.pl/i11376,maudio,m-audio-axiom-air-61.html
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Niesamowite Innowacje NAMM 2013 2013/01/24 20:51 #19056

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Swoim wyglądem kusi, jedyne co może odstraszyć to cena (1700 zł)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Niesamowite Innowacje NAMM 2013 2013/01/25 04:14 #19058

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak przeczytałem o klawiaturze Alesis Q88 miałem nadzieję na jakąś konkurencję w tym przedziale w cenie poniżej 600zł która na dzień dzisiejszy od lat nie istnieje. Jednak po zobaczeniu zdjęć zawiodłem się strasznie. Takie rzeczy zawsze kojarzyły mi się z najtańszymi markami i opiekaczami za 30zł w supermarkecie między którymi różne jest tylko logo i cena. Konstrukcja pochodzi przecież z początku 2004 roku i ma już prawie 9 lat! MA trochę wad, między innymi to, że nie dosięga maksymalnych poziomów głośności ponieważ nie posiada wbudowanych krzywych głośności. W opisie tego "nowego" produktu nie ma nic o takiej funkcjonalności. Sądzę więc, że nie zmieniło się nic, a szkoda. Chętnie przetestuje w jakimś sklepie jak już się pojawi, ale pewnie znowu się zawiodę. Najlepsze jest to, że ta nowość będzie kosztować koło 750zł, w sklepach już się pojawiają propozycje i preordery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena