Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/03 13:31 #16263

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Firebird brzmi świetnie, ale to zwykły virtual analog. Dune posiada syntezę wavetable, FM i RM, wystarczy posłuchać jakie piękne dźwięki można stworzyć razem z oryginalnym trybem unisono, od eterycznych padów po imitacje prawdziwych instrumentów, które niestety nie są pokazane w nagraniach demo, ale działają jako zaprogramowane gotowe presety w wersji demo.

PS Nie ryzykował bym stwierdzania użyteczności instrumentów tylko przez pryzmat tego czy mają presety "techno trance" czy nie lub czy się nadają do takiej muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/16 09:01 #16412

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Cięzko jest ocenić firebirda pod wzgledem wymienionych przez Ciebie NEX typów syntezy Duna. Obczaj opis na kvr jak działa firebird i że dzwieki typu np fm nie sa problemem(odpowiedni filtr) itd. ale fakt jest faktem że jako virtual analog jest to kosmos. Dune w tej chwili jest numerem 1 jezeli chodzi o możliwosci kreacji dzwęku( z tego co sam testowałem), chociaz zebra 2 tez jest potężna. Troche odrębne syntezatory dune vs firebird ale uzupełniają sie w 100 proc.To co je łączy to niezwykła prostota obsługi i kreacji.

Apropos PS. trudny temat-bo czasem potrzebujesz takiego a nie innego dzwięku do danego stylu muzycznego a akurat np tym synthem tego nie zrobisz, ale generalnie zgadzam się z Tobą Nex - i w sumie napisałem o PPG jako opcja do trance techno a ten synth z tego co się dowiedziałem był katowany głównie do synth-popu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/17 02:40 #16414

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Każdy syntezator jednak ma swoje zalety i wady, ciężko o zabawkę która będzie dobra do wszystkiego, a jednocześnie nie będzie wymagała bawienia się setkami modułów jak w Reaktorze. Długo by wymieniać, ale np. z3ta+ brzmi dosyć cyfrowo, "analogowe" brzmienia wypadają trochę słabo, Zebra 2 wydaje się niemal idealna, jednak oscylatory rysowane ręcznie wymagają dużej wprawy i eksperymentowania, darmówki oparte na Synth Maker brzmią podobnie, Dune znowu nie ma zbyt dużych możliwości operowania oscylatorami, np. odwrócenie w pionie, ale dzięki temu jest prosty i szybko się programuje :). I tak dalej.

Tone2 przedstawia się jako mała firma, jednak "zabawki" mają nieziemskie. Wystarczy posłuchać nowego Saurusa. Przy okazji dodam, że jest konkurs do końca czerwca na skomponowanie utworów demonstracyjnych z gotowych presetów Saurusa w stylu vintage synth pokazujące jego możliwości. www.tone2.com/teaser/competition.html

Dune już trochę rozpracowałem, poczytałem instrukcje, niektóre opcje są ukryte na matrycy modularnej, między innymi dodatkowe stopnie obwiedni typu Hold czy zakrzywienie parametru Atack obwiedni wzmacniacza. Podoba mi się w tej wtyczce to, że dzięki próbką wavetable i prostej syntezie FM można stworzyć "żywe" dźwięki ciekawych fortepianów, dzwonków czy organów, a to dopiero początek :). Ostatnio szukam takich rozwiązań stąd pewnie aż tak tego Firebirda nie doceniam, bo trochę w inne brzmienia teraz stawiam, analogów aż za dużo mam ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/17 15:34 #16418

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Albo mi się wydaje, albo rzeczowa Dune jest w bieżącym EiSie...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/17 15:47 #16419

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Zgadza sié,jest w biezácym numerze EiS:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/17 17:19 #16421

  • V G
  • V G Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 117
  • Otrzymane podziękowania: 5
Właśnie miałem to pisać ale Psysutra mnie uprzedził ;) W gazecie jest też fajny samouczek jak się z tym cackiem obchodzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena