Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/04/07 16:50 #15876

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Computer Music - Brytyjski magazyn poświęcony wszelkim aspektom związanym z szeroko pojętym komponowaniem muzyki przy pomocy komputera przygotował dla swoich czytelników kolejną niespodziankę. Nie tak dawno razem z magazynem mogliśmy wejść w posiadanie wtyczki Z3ta+ v1.5.
Aktualne wydanie (maj 2012) zostało zasilone wtyczkę Dune v2.0, a której producentem jest firma Synapse.

Dune w wersji CM różni się od swojego "starszego brata" okrojoną sekcją efektów (a właściwie jej brakiem) oraz 12 slotami matrix (pierwowzór posiada ich 24). Dune 2.0 CM dostarczany jest w wersji 32-bitowej.



Wtyczkę znajdziemy na płycie dołączanej do drukowanej wersji czasopisma.

Tutaj zakupić możemy wydanie papierowe - koszt 7.25 funtów.
Poniżej wideo prezentujące wtyczkę Dune CM w akcji:



Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL, N.E.X.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/04/07 18:56 #15877

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dziękuję za newsa, świetna informacja, nie śledziłem tego ostatnio a tu taka machina w CM :). Pewnie bym przegapił, a poważnie się teraz zastanawiam nad zamówieniem tego numeru dla Dune CM, zastanawiałem się nad tą wtyczką, ale brakuje funduszy na taką inwestycję. Na polskie złote wychodzi niecałe 37zł, jeżeli ta cena 7,25 funta to cena łączna razem z wysyłką (drożeje po wybraniu Europe) to byłoby świetnie. Ograniczenia marginalne, a moc instrumentu na prawdę warta jest takiej ceny :). Wtyczka brzmi świetnie, niby typowy virtual analog ale ma to coś, że warto jej używać, podobnie jak Zebra 2.5 czy Zebra CM (ta sama konstrukcja).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/04/11 12:47 #15901

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dzieki Pietia za info.
Pogrzebalem w necie i ze strony na stronę znalazłem to:

www.maclife.de/beat/news

Zawsze mnie zastanawiało czemu w Niemczech nie ma cm...

Do rzeczy - w najnowszym wydaniu 78 znajdziemy następujące rzeczy - oficjalne info od redakcji:

we have Cakewalk Z3TA+, Waldorf LE, FireBird+, UVI workstation 2.0, Dune LE and many others on DVD #78. Full or lite versions. No demos.

Dodam od siebie ze na wcześniejszych numerach widziałem Nuclear(prawdopodobnie w wersji le) mam nadzieje ze tez maja taki folder jak cm :D
Dune Le według doniesień kvr jest taki sam jak dune tylko bez efektów - ma 24 sloty modulacji czyli jest lekko mniej okrojony niz wersja cm.

Cena 9,40 eur razem już z wysyłka do Polski, można płacić paypalem i wszystko jest ok.

www.falkemedia-shop.de/index.php?cPath=1...90b4a958f9a875db3f18

ps. Wyśle info do Pieti, może umieści te info jako newsa na główną stronę bo warto :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/02 02:52 #16255

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W najnowszym numerze EiS jako pełna wersja ttytułowy Dune CM. Miła wiadomość, bo za cenę 15zł można nabyć świetny syntezator, jak wyżej :). Przypominam - jedyne ograniczenie to usunięty blok efektów (chorus/phaser/eq/dist/rev/del - można zastąpić) i zmniejszona tablica z 24 wpisów do 12.
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/02 07:49 #16257

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Trzeba przyznać dystrybutorowi czasopisma EiS, że zawartość krążka jest coraz ciekawsza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/02 09:16 #16258

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Muszę zatem lecieć po swój egzemplarz pisma.Wielu ludzików narzeka na EiS ale nie mamy lepszego pisma na rynku ,a z nimi nie jest tak źle,po prostu nie ma co porównywać do pism zachodnich,a docenimy pracę redaktorów z EiS;)
Dune,świetna wtyka,zobaczę jak będzie śmigać w moich utworkach;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/02 11:44 #16259

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To znaczy tak co do tych porównań - sami redaktorzy nie kryją, że główne artykuły to tłumaczenia z CM, a cały krążek to już oczywista sprawa. Więc to nie tyle co porównania, a kopia. Ja to czasopismo traktuje właśnie teraz jako tani zrzut dobrego stuffu z Computer Music - z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Podjąłem decyzję żeby poczekać z zamawianiem CM i EiS nie zawiodło pod tym względem :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dune 2.0 VST w wersji CM w 177 wydaniu Computer Music 2012/06/03 10:11 #16262

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ja cały czas zachęcam do dołożenia jeszcze tych niecałych 25 złotych i zakupu majowego beata ze wzgledu na Firebirda(i reszte). Jeden uzytkownik na kvr napisał że ten syntezator powienien kosztowac tyle co sylenth czy dune czyli około 120 + - euro - stwierdzam że to prawda(absolutne 10 na 10 za dzwięk). Waldorf ppg tez jest uzyteczny-jest dodatkowy bank techno trance od redakcji(np preset hymnu mayday 2002). Podejżewam ze większość z was ma już z3ta+:D ,- no i dune le.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena